§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Jakich efektów można się spodziewać trenując kettlami?
Dodano: piątek, 26 kwiecień 2019r. | odsłon: 210 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
  • Udostępnij:

Jakich efektów można się spodziewać trenując kettlami?

Zamiast ćwiczyć poszczególne partie mięśni i skupiać się na rozbudowie konkretnych partii ciała, warto zaangażować w ćwiczenia całe ciało. Nie potrzebujesz do tego skomplikowanego i kosztownego sprzętu, ponieważ możliwe jest to dzięki odważnikom kettlebell. Jak ćwiczyć i jakich efektów można się spodziewać po ćwiczeniach?

Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem ćwiczeń?

W pierwszym kontakcie kettle do ćwiczeń mogą okazać się ciężkie, i to nie tylko pod względem ich wagi, ale także zupełnie różnego od standardowych hantli sposobu użycia. Odważniki te mają inaczej umiejscowiony środek ciężkości, jednak ich dużą zaletą są uchwyty. Dają one możliwość uniesienia dużo większego ciężaru niż w zwyczajnych hantlach, a także lepszego, wygodniejszego ułożenia w dłoni. Wygodne ułożenie daje możliwość wykonywania ruchów na wielu płaszczyznach, które przekładają się na ogólnorozwojowy trening działający na całe ciało. Niezwykle ważna jest technika. Nieprawidłowe używanie kettlebell może doprowadzić do kontuzji i przynieść wprost proporcjonalne rezultaty do zamierzonych. Natomiast dobrze wypracowana technika może dać szybkie rezultaty.

Ćwiczenia z kettlebell nie tylko pozwalają wzmocnić mięśnie, ale także przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej i poprawić wytrzymałość całego ciała. Kettlebell żeliwny wymusza zachowanie odważnika w ciągłym ruchu, trening jest dzięki temu dużo bardziej intensywny niż ćwiczenia z użyciem zwyczajnych hantli. Praktycznie niemożliwe jest wykonywanie powolnych ćwiczeń, dlatego mocno zaangażowane jest całe ciało. To, co czyni je wyjątkowymi to fakt, że jednocześnie nadajemy ruchu kettlowi i podążamy za nim.

Co dają ćwiczenia z kettlebell?

Jako element crossfitu kettlebell pozwala na rozbudowany trening funkcjonalny, który wykorzystuje ruchu wykorzystywane w życiu codziennym takie jak przerzucanie, zamachy, wymachy. Ponadto z kettlebell możliwe jest wykonywanie ruchów, które są praktycznie niemożliwe z jakimkolwiek innym urządzeniem, czyli obroty odważnikiem. Te stosunkowo nieskomplikowane ćwiczenia bardzo ułatwiają zdrowe funkcjonowanie każdego dnia.

Ponadto kettlebell żeliwny wpływa pozytywnie na postawę i siłę. Skóra staje się jędrniejsza, chodzimy bardziej wyprostowani, wyglądamy i ruszamy się lepiej, mamy więcej energii i siły. Ciało jest wysmuklone. Wszystko to pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i samoocenę.

Wspomniane wyżej żeliwne odważniki należą do najtrwalszych i gwarantujących najlepsze efekty odważników, jednak warto wspomnieć o specjalistycznych, do których należy kettlebell turniejowy

kettlebell turniejowy 16kg | kettlebell żeliwny 10 kg | kettle 12 kg | 24kg kettlebell | odważnik kettlebell 16kg

Komentarze