Wyposażenie siłowni crossfit i klubu fitness

Biorąc pod uwagę, że crossfit czerpie garściami z innych dyscyplin sportowych, w jednym miejscu możesz urządzić zarówno klub fitness, jak i siłownię. Dziś podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę otwierając ten biznes. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pozwolą Ci odpowiednio urządzić salę ćwiczeń. Zachęcamy do lektury.

Łączymy klub fitness z crossfitem - co możemy wykorzystać?

Gumy oporowe jako wyposażenie sali crossfit

Koszt wyposażenia sali fitness można połączyć z kosztem wyposażenia sali do crossfitu. W praktyce okazuje się bowiem, że duża część sprzętu siłowego, który wykorzystuje się w tym pierwszym, sprawdzi się również w drugiej lokalizacji. O który dokładnie sprzęt na siłownię chodzi? Są to przede wszystkim przyrządy do wykonywania ćwiczeń siłowych - sztangi, clubbell, kettlebell żeliwne i kettlebell turniejowy.

Wspomniane wyżej przyrządy pozwalają wykonywać ćwiczenia siłowe, które wpływają przede wszystkim na masę mięśniową trenującego. Zanim jednak rozpocznie on typowy trening crossfit, często rozgrzewkę rozpoczyna ćwiczeń na bieżni, rowerze treningowym czy stepperach.

Sklep z wyposażeniem siłowni - czego w nim szukać?

Wyposażenie siłowni to też kettle

Każda siłownia, żeby przyciągnąć klientów, powinna być dobrze wyposażona. I nie chodzi tutaj o tradycyjny sprzęt, który można spotkać w każdym miejscu, ale przede wszystkim o nowe przyrządy, pozwalające na kompleksowy trening poprawiający kondycję, koordynację ruchową i pobudzający mięśnie, których nie jesteście w stanie wykorzystać podczas tradycyjnych ćwiczeń. Pamiętajcie, jeśli chcecie odnieść sukces, wyposażenie klubu fitness musi być przemyślane.

W dzisiejszym artykule chcemy Wam zaproponować coś innego - narzędzia, które są niezwykle przydatne podczas treningów funkcjonalnych i ogólnorozwojowych. Dzięki ich użyciu, już po kilku wizytach na siłowni, zauważycie różnicę w funkcjonowaniu organizmu, a także wyglądzie sylwetki. Jednym ze sposobów osiągnięcia wymarzonej sylwetki są ćwiczenia z odważnikami kettlebells. Te do niedawna zapomniane hantle znowu powracają do łask. Nie ma się czemu dziwić, doskonale wpływają na ciało zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Mało tego, można je wykorzystać w wielu treningach. Nie boimy się tego napisać - jest to przyrząd, który może zdziałać cuda. Warto mieć to na uwadze kompletując wyposażenie sali fitness. Jeśli jesteście na tym etapie, sprawdźcie koniecznie czy sklep z wyposażeniem siłowni, w którym będziecie się zaopatrywać, posiada odważniki kettlebells.

Siłownia godna zaufania - na co zwrócić szczególną uwagę?

Kettle do ćwiczeń na siłowni

Chcąc zdobyć zaufanie odwiedzających Wasze miejsce osób, musicie postawić na wyposażenie siłowni najwyższej jakości. Sprzęt kulturystyczny, przyrządy i akcesoria do ćwiczeń powinny pochodzić z zaufanego sklepu, który jest w stanie zapewnić, że osoba trenująca będzie mogła odbyć komfortowy, funkcjonalny i przede wszystkim bezpieczny trening. Mając na uwadze ostatni aspekt, pamiętajcie o tym, żeby wyposażenie siłowni, bez względu na to, czy będzie tradycyjna, czy crossfit, posiadały wszelkie atesty i certyfikaty zapewniające o tym, że sprzęt jest bezpieczny, sprawny mechanicznie i elektrycznie.

Choć większość z Was kieruje się ceną sprzętu do ćwiczeń, tak naprawdę nie ona powinna być najważniejsza. Pamiętajcie - najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkowników. Jeśli dojdzie do sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu użytkownika, to Wy będziecie odpowiadać za sprzęt na siłownię, który kupiliście. W tym wypadku obronią się jedynie certyfikowane urządzenia i akcesoria. Poza tym - atestowane narzędzia znacznie podnoszą renomę klubu, a o to przecież o dobry wizerunek chodzi każdemu właścicielowi.

Kontrola, kontrola i jeszcze raz kontrola

Choć za bezpieczeństwo sprzętu powinien zawsze odpowiadać producent i dystrybutor, jego właściciel nie będzie bez winy, jeżeli na siłowni wydarzy się wypadek. Jako posiadacze i użytkownicy sprzętu, Wy również macie obowiązki, których wykonania musicie pilnować. Poza sprawdzaniem, czy sprzęt, który został przywieziony do siłowni posiada odpowiednią klasę użytkowania, musicie dokonywać jego regularnych przeglądów i konserwacji. To jest dokładnie tak samo jak z samochodem - bez corocznego przeglądu nie może wyjechać na ulicę. Każde urządzenie musi przejść badania pod kątem funkcjonalności, bezpieczeństwa użytkowania i wytrzymałości. Dzięki pozytywnym opiniom, będziecie nie tylko zabezpieczeni prawnie, ale przede wszystkim znacznie podniesiecie renomę siłowni. Regularne badania powodują, że wzrasta zaufanie klientów do miejsca, w którym trenują. Wiedzą, że pozostawione w nim pieniądze nie idą na marne, a właściciel dba o nich, a nie tylko o własną kieszeń.

Pamiętajcie - już na samym początku działalności, kiedy kompletujecie sprzęt, zadbajcie o to, aby ten był jak najwyższej jakości. Tylko sprawdzone urządzenia i akcesoria, posiadające odpowiednie atesty i certyfikaty, które spełniają wszelkie normy, są w stanie zapewnić ćwiczącym maksimum wrażeń, a Wam pełen sukces.

Tagi: kettlebell żeliwny 20 kg | kettlebell 20 kg | kettlebell 20 kg | 24kg kettlebell | kettlebell żeliwny 10 kg

Komentarze do artykułu