§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Dodano: piątek, 15 marzec, 2019 70 odsłon

10 zasad, jak zwiększyć efektywność treningu siłowego.

Krótkie zestawienie 10 przykazań treningowych, dopisałbyś coś jeszcze do listy ?

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 28 luty, 2019 111 odsłon

Naturalny doping, czyli produkty spożywcze poprawiające trening - BURAK

Gdy słyszymy słowo doping zazwyczaj kojarzy się to z nielegalnymi środkami farmakologicznymi, które ingerują w naturalne funkcjonowanie organizmu.Istnieje jednak kilka sposobów na zwiększenie swojej wydolności i poprawę wyników sportowych, które bazują tylko na substancjach pozyskiwanych wprost z natury, nie powodujących skutków ubocznych, a jego stosowanie jest w pełni zgodne z prawem.

Czytaj więcej
Dodano: środa, 27 luty, 2019 99 odsłon

Czy A6W spala tłuszcz ?

Popularny trening zwany Areobiczną 6 Weidera, to zestaw 6 ćwiczeń na mięśnie brzucha zaplanowany na 42 dni, czyli 6 tygodni. Każde z 6 ćwiczeń wykonujemy kolejno po sobie bez odpoczynku utrzymując spięcie mięśni w kluczowym momencie danego powtórzenia przez 3 sekundy. Schemat ćwiczeń jest łatwy do zapamiętania i są one dobrą alternatywą do standardowych brzuszków.

Czytaj więcej
Dodano: wtorek, 26 luty, 2019 86 odsłon

Trening FBW

FBW polega na wykonywaniu ćwiczeń funkcjonalnych i wielostawowych, a unikaniu ćwiczeń izolowanych. Celem jest trening całego ciała podczas jednej jednostki treningowej. Full Body Workout często bazuje na wolnych ciężarach, czyli omijamy maszyny i sięgamy np. po kettlebells! Jest to świetne rozwiązanie, dla osób nie korzystających ze wspólnych powierzchni sportowych.

Czytaj więcej
Dodano: poniedziałek, 25 luty, 2019 53 odsłon

Kontrola treningowa.

Warto jest wiedzieć co i jak kontrolować podczas programu treningowego tj. w jaki sposób ustalić czy wykonaliśmy zadania prawidłowo oraz jaki przyniosło to efekt. Właśnie temu służy zagadnienie kontroli procesu treningowego.

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 15 luty, 2019 72 odsłon

Partner treningowy

Z partnerem na siłowni łatwiej jest testować nowy sposób treningowy, zastosować inną kombinację obciążeń i powtórzeń, a potem wzajemnie dyskutować o rezultatach i wynikach.

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 8 luty, 2019 94 odsłon

Burpees

Czyli padnij powstań to rodzaj treningu interwałowego o krótkim czasie trwania sesji treningowej i wysokiej skuteczności spalania tkanki tłuszczowej.Burpees to sekwencja kilku następujących po sobie ruchów, wykonywanych naprzemiennie w różnych płaszczyznach. Wymagają one zsynchronizowania pracy różnych części ciała.

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 7 luty, 2019 71 odsłon

Rozciąganie dynamiczne!

Stretching dynamiczny to ćwiczenia rozciągające, które polegają na szybkim naciągnięciu mięśnia i powrocie do jego naturalnej pozycji. Oznacza to, że podczas ćwiczeń porusza się kończynami w różnych płaszczyznach, w maksymalnym zakresie ruchu.

Czytaj więcej
Dodano: wtorek, 5 luty, 2019 71 odsłon

Piloxing!

Piloxing!Boks, pilates, taniec podczas jednego treningu?Tak! W wyniku połączenia ćwiczeń gimnastycznych i aerobowych powstał trening interwałowy o nazwie PILOXING.

Czytaj więcej
Dodano: wtorek, 8 styczeń, 2019 120 odsłon

2 Zawody CrossTreningowe z WOŚP Pabianice 12.01

Girya Fitness wspiera WOŚP, a kettlebell czeka na licytację. Bądź z nami w Pabianicach 12 stycznia.

Czytaj więcej
Dodano: poniedziałek, 7 styczeń, 2019 170 odsłon

Cheat meal, czyli oszukać dietę.

Któż z nas nie był choć raz w życiu na diecie? I chyba każdy w tym okresie miał ochotę na coś, co w tej diecie jest zabronione, a co najmniej niewskazane. Wiadomo, że zakazany owoc bardziej kusi i lepiej smakuje. W takich sytuacjach możemy skorzystać z substytutu, jakim jest tzw. cheat meal, czyli posiłek oszukany.

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 26 październik, 2018 295 odsłon

Trening siłowy – dlaczego zawsze będzie najistotniejszy?

Siła ma pozytywny wpływ na resztę zdolności motorycznych: szybkość, zwinność, gibkość, skoczność, wytrzymałość czy precyzję ruchów. Zaczynając od treningu siłowego, łatwiej osiągniesz wyznaczony cel w rozwijaniu każdej innej zdolności. Siła to podstawa do dalszego rozwijania konkretnych umiejętności.

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 11 październik, 2018 225 odsłon

Jak zmaksymalizować siłę ścięgien?

Skupiając się na wzmacnianiu ścięgien, nie ograniczaj się do jednego sposobu treningu. Dla siły ścięgien korzystne będą zarówno duże obciążenia, jak i wysokie zakresy powtórzeń.

Czytaj więcej
Dodano: środa, 3 październik, 2018 257 odsłon

endorfiny

Wydzielanie endorfin przy wysiłku fizycznym powodują cykliczny uczucie przyjemności, wskutek czego odnosimy wrażenie że uzależniamy się od sportu. Lubimy czuć się dobrze, lubimy czuć POWER mimo zmęczenia.

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 14 wrzesień, 2018 215 odsłon

Ćwiczenia izometryczne.

Jest to wykonywanie skurczu mięśni, w którym zwiększa się napięcie tkanki mięśniowej, natomiast długość włókien mięśniowych pozostaje względnie stała.

Czytaj więcej
Dodano: wtorek, 31 lipiec, 2018 271 odsłon

Trening w czasie upałów

Afrykańskie temperatury nie odpuszczają, trenując pamiętaj o kilku ważnych zasadach, aby Twój wysiłek był bezpieczny!

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 26 lipiec, 2018 279 odsłon

Jak ćwiczyć, by być silnym?

Czy samo wytrenowanie nie wystarczy, ale mieć siłę? Skąd wiadomo, jak rodzaj treningu będzie dla mnie najlepszy? Na masę? Na rzeźbę, czy właśnie na siłę? Czy mając więcej masy mięśniowej mamy więcej siły?

Czytaj więcej
Dodano: wtorek, 24 lipiec, 2018 255 odsłon

Utrata masy mieśniowej wraz z wiekiem.

Utrata masy mięśniowej jest naturalnym procesem postępującym wraz z wiekiem, którego zasadniczo nie możemy zatrzymać, natomiast możemy go spowolnić oraz złagodzić.

Czytaj więcej
Dodano: środa, 18 lipiec, 2018 309 odsłon

Dopasowanie wagi maczugi do stopnia wytrenowania.

Dopasowanie wagi maczugi do stopnia wytrenowaniaPoniżej przykładowy dobór obciążenia clubbell do możliwości treningowych.

Czytaj więcej
Dodano: środa, 4 lipiec, 2018 231 odsłon

Top 10 najczęściej popełnianych błędów treningowych!

Top 10 najczęściej popełnianych błędów treningowych!

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 28 czerwiec, 2018 239 odsłon

Kettlebell i crossfit

Kettlebell to świetne narzędzie treningowe stosowane w crossficie, aby rozwijać, utrzymywać i ulepszać potencjał sportowców.Każdy program treningowy z kettlami obejmuje proste progresje siły, wybuchowe ćwiczenia obrotowe i trening metaboliczny.

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 15 czerwiec, 2018 281 odsłon

Pompki!

Be względu na to, czy jesteś osobą początkującą czy zaawansowaną znajdziesz wersję pompek, która będzie stanowiła dla Ciebie wyzwanie.Możliwości na wykonanie pompek jest tak wiele, że ciężko sprawić, by to ćwiczenie mogło się znudzić.

Czytaj więcej
Dodano: poniedziałek, 11 czerwiec, 2018 246 odsłon

Wakacyjna przerwa w treningach!

Nie przejmuj się odpoczynek i relaks jest potrzebny, aby się zregenerować i przysłowiowo naładować akumulatory! Kilka tygodni nie zniszczy Twoich dotychczasowych osiągnięć, a wręcz przeciwnie- może pozytywnie wpłynąć na kolejne treningi. Mięśniom również należy się regeneracja. Dzięki niej będą w przyszłości lepiej reagować na ćwiczenia.

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 7 czerwiec, 2018 243 odsłon

Najczęstsze błędy popełniane podczas budowania masy mięśniowej.

Osoby chcące zwiększyć masę mięśniową nierzadko popełniają błędy, które opóźniają pojawianie się wymarzonych efektów treningowych.

Czytaj więcej
Dodano: środa, 6 czerwiec, 2018 305 odsłon

Trening mięśni antagonistycznych.

Nasze ciało działa na zasadzie współdziałających ze sobą mięśni i stawów. Mięśnie antagonistyczne działają w stosunku do siebie odwrotnie! Trening mięśni antagonistycznych polega na wykonywaniu ćwiczeń na przeciwstawne grupy mięśniowe jedno po drugim (np. seria uginania ramion ze sztangą na bicepsy, a po niej seria prostowania ramion na wyciągu na tricepsy i ponownie).

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 18 maj, 2018 256 odsłon

Dlaczego warto ćwiczyć przysiady ?!

Przysiad jest wspólnym mianownikiem wielu planów treningowych, zarówno da kobiet jak i mężczyzn. Przysiad zmusza znaczną część naszego ciała do pracy, wykorzystując ruch złożony oparty na wolnych ciężarach.Oto zalety przysiadów, które są wystarczającym powodem, abyś zaczął swój squat challenge!

Czytaj więcej
Dodano: środa, 16 maj, 2018 218 odsłon

Nowodnienie w treningu.

Straty wody szybko prowadzą do odwodnienia, a to do spadku wydolności tlenowej o 10-20 % i gorszych wyników podczas ćwiczeń, na skutek spadku szybkości i siły o 8-10 %.

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 11 maj, 2018 246 odsłon

Dzieci a trening siłowy ?

Najnowsze badania dowodzą, że trening z wykorzystaniem obciążenia jest możliwy w młodszym wieku, o ile forma i częstotliwość ćwiczeń nie zaburzy proporcjonalnego rozwoju siły mięśniowej.

Czytaj więcej
Dodano: środa, 9 maj, 2018 316 odsłon

Trening powięziowy w dużym skrócie

Nowy trend wskazuje, aby trening powięziowy był uzupełnieniem każdego typu treningu (nie ważne czy trenujesz zumbę czy podnoszenie ciężarów).

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 27 kwiecień, 2018 283 odsłon

Jak odpoczywać?

Tak samo pozycja siedząca, jak i stojąca jest dla naszego kręgosłupa najmniej odpowiednia. Jednostajne ułożenie kości i mięśni, przed dłuższy okres czasu, prowadzi do bóli przeciążeniowych najczęściej odcinka lędźwiowego, ale i karku. Zalecane jest jak najczęstsze wstawanie i chodzenie, prostowanie pleców i nóg, a także przeciąganie się z rękoma w górze. Niestety, aby skompensować jedną godzinę siedzenia, musielibyśmy spacerować również godzinę!

Czytaj więcej
Dodano: środa, 25 kwiecień, 2018 244 odsłon

Kettlebells w rehabilitacji.

Dla pacjentów, którzy nie są już w fazie ostrej bólu, a jedynie potrzebują odpowiednich ćwiczeń, aby pokazać im właściwy wzorzec ruchowy, kettlebells sprawdzają się idealnie w treningu funkcjonalnym. Doskonałym przykładem będzie wykonywanie prawidłowo martwego ciągu, pacjent uczy się, jak właściwie podnosić (cokolwiek) używając podstawowych koncepcji ruchu za pomocą odważnika kulowego. Wzmacnia tym samym schematy ruchów funkcjonalnych i wpływa na

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 19 kwiecień, 2018 419 odsłon

Trening okluzyjny - co to jest i czy warto spróbować?

Occlusion training – blow flow restrictionNowoczesna metoda treningowa polegająca na wykorzystaniu opasek uciskowych podczas treningu siłowego, doprowadzając do niedotlenienia mięśnia, zmuszamy go do intensywniejszej pracy, co powoduje jego przyrost!!

Czytaj więcej
Dodano: środa, 4 kwiecień, 2018 335 odsłon

Clubbells

Szeroki zakres zastosowań i ekstremalnie długa żywotność sprawia, że maczugi dają możliwość wymyślania najróżniejszych ćwiczeń. Wykorzystując ruchy okrężne, dzięki czemu jesteśmy w stanie wyćwiczyć całe ciało. Jest to przydatne narzędzie do pracy nad górną częścią tułowia, aktywizuje do pracy łopatki i wzmacnia mięśnie czworoboczne. Ćwiczenia z maczugą należą do jednych z najbardziej efektywnych ćwiczeń atletycznych.

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 30 marzec, 2018 1365 odsłon

Kettlebell – jakie obciążenie wybrać ?

Typowy zestaw aby na początek z treningami z kettlebells to 3 odważniki co 4 kg.Dla kobiet: 8 kg, 12 kg oraz 16 kg.Dla mężczyzn: 16 kg, 20 kg, 24 kg.

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 22 marzec, 2018 298 odsłon

Rola snu a efekty treningu.

Zdrowy tryb życia, to oprócz diety i treningu, także regeneracja czyli między innymi sen. Wiadomo, że wyczerpujące ćwiczenia i suplementacja nie dadzą tak dobrych efektów, jak zbilansowanie trybu dnia o odpowiednią ilość snu.Nawet poranny trening nie przyniesie maksimum efektu, jeżeli poprzedzający go odpoczynek zostanie uszczuplony o kilka przysługujących mu godzin snu.

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 15 marzec, 2018 306 odsłon

Regeneracja po treningu.

Nie miej wyrzutów sumienia z powodu dnia wolnego od ćwiczeń, nie jesteś robotem, który nakręcony potrafi ćwiczyć bez przerw. Czas uświadomić sobie, że odpoczynek jest częścią zbilansowanego planu treningowego, niezbędny do całkowitej regeneracji ciała i umysłu. Dzięki niemu możliwy jest dalszy rozwój i progres.

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 9 marzec, 2018 307 odsłon

Kettlebells jako narzędzie do przygotowania motorycznego zawodników.

Ciekawe jest doświadczenie które opisuje w swojej książce Pavel Tsatsouline, na temat porównania sprawności fizycznej grupy eksperymentalnej ćwiczącej tylko z kettlebell, z grupą, która była przygotowywana pod kątem testów sprawnościowych (podciągnięcia na drążku, skok w dal z miejsca, sprint na 100 m i bieg na 1 kilometr). Uwaga! Pomimo braku praktyki w zakresie testowanych ćwiczeń, grupa eksperymentalna osiągała lepsze wyniki w każdym z nich !!

Czytaj więcej
Dodano: środa, 7 marzec, 2018 446 odsłon

Jakie korzyści daje Ci trening z MACE bell ?

Najważniejsze, abyś był elastyczny i mobilny podczas poruszania się, mając jednocześnie stabilność i siłę, by wykonywać zarówno zadania sportowe, jak i codzienne. Użyj MACE do treningu cross-fit, treningu oporowego, do treningu rotacyjnego, całego ciała i walki. Niezależnie od tego, jaki styl preferujesz, to macebell z pewnością sprawi, że twój trening będzie bardziej wydajny

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 2 marzec, 2018 340 odsłon

Dlaczego warto (spróbować) ćwiczyć boso ?

Spróbuj wykonać na początek rozgrzewkę boso, zobaczysz jak ważny jest kontakt z podłożem, zapanujesz nad balansem ciała i będziesz kontrolował stabilność stawu skokowego, podczas wykonywania dużej różnorodności ruchów.

Czytaj więcej
Dodano: wtorek, 27 luty, 2018 274 odsłon

Trening na mrozie.

Podczas zimowej aury, oprócz niskiej temperatury dochodzi czynnik chłodzący wiatru, dodajmy do tego naszą prędkość poruszania się np. na rowerze, co czynniki bilans całkiem nisko na minusie. Niestety nie jest to ani przyjemne na dłuższy czas, ani tym bardziej zdrowe. Zasada jest taka - im większy mróz, tym mniej intensywny trening powinniśmy wykonywać.

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 23 luty, 2018 329 odsłon

Martwy ciąg!

Potencjał tego niepozornego ćwiczenia jest ogromny, dużym plusem jest to, że nie potrzeba wiele sprzętu ani miejsca, żeby rozwijać wiele grup mięśniowych jednocześnie.

Czytaj więcej
Dodano: środa, 21 luty, 2018 334 odsłon

Porównanie Hard Style i Girevoy Sport

Dwa rodzaje kettli żeliwne i turniejowe przeznaczone dla dwóch różnych styli treningowych Hard Style i Girevoy Sport. Ta przenośna siłownia pozwala na skrajny rozwój ogólnej formy fizycznej, wszechstronnej siły, mocy i gibkości. Który styl treningowy jest Ci bliższy?

Czytaj więcej
Dodano: wtorek, 20 luty, 2018 337 odsłon

trening funkcjonalny & kettlebells

Celem treningu funkcjonalnego jest poprawa funkcji motorycznych w konkretnej dyscyplinie sportowej lub życiu. Jedną z najbardziej istotnych zalet takiego treningu jest wzmacnianie często zaniedbywanych mięśni głębokich.

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 16 luty, 2018 315 odsłon

Najczęstsze przypadki dysfunkcji powstałe podczas treningu siłowego:

Lepiej zapobiegać kontuzjom, niż je później leczyć… Przede wszystkim zacznij każdy trening od rozgrzewki. Przygotowane mięśnie będą mogły odpowiedzieć szybką reakcją na nieoczekiwany bodziec, jak np.: upadek, uderzenie, nagły zwrot.

Czytaj więcej
Dodano: środa, 14 luty, 2018 322 odsłon

Jak radzić sobie z zakwasami?

Co robić, aby nie doszło do pojawienia się zakwasów po treningu oraz co zrobić, gdy już pojawiła się opóźniona bolesność mięśniowa?

Czytaj więcej
Dodano: wtorek, 13 luty, 2018 351 odsłon

Motywacja do ćwiczeń.

Brakuje Ci motywacji, żeby ćwiczyć? Oto kilka złotych rad, dzięki którym być może łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o wyjściu z domu na siłownie, fitness, basen ? Być może zamiast leżeć bezczynnie, zrobisz przed TV serie brzuszków i pompek ?

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 8 luty, 2018 526 odsłon

Ćwiczenia z kettlami na ból pleców.

Ćwicząc z kettlebells pobudzasz do pracy mięśnie głębokie, które odpowiadają za stabilizację sylwetki i dobrą formę kręgosłupa. Kettlebells poprawią również Twoją siłę i wytrzymałość. Dzięki braku izolacji mięśni, sylwetka rozwija się równomiernie.

Czytaj więcej
Dodano: poniedziałek, 29 styczeń, 2018 363 odsłon

Niepozorna i skuteczna... SKAKANKA

Skakanka jest ciekawą formą aktywności, ponieważ sami decydujemy o sile i natężeniu treningu. Od spokojnych skoków po mocniejsze interwały. Od jednego do trzech podskoków, na jednej nodze, z krzyżowaniem liny przed sobą, z wykrokiem… generalnie im bardziej urozmaicone skakanie, tym trening będzie mniej nudny i poprawi twoją wytrzymałość przy różnym tętnie.

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 25 styczeń, 2018 369 odsłon

Rollowanie a rozciąganie ?

Czy można zastąpić stretching ćwiczeniami z użyciem wałka/rollera?Czy roller daje te same efekty co klasyczne skłony ?

Czytaj więcej
Dodano: środa, 24 styczeń, 2018 262 odsłon

Przygotowanie na wyjazd na zimowy.

Odpowiedni trening przed wyjazdem na narty to jedyny sposób, by poprawić ogólną kondycję, a także uniknąć nadwyrężenia mięśni i poważniejszych urazów. Kilka dni narciarskiego szaleństwa to spore wyzwanie dla organizmu. Zwłaszcza jeśli na co dzień jesteś mało aktywny fizycznie. Sucha zaprawa pozwoli ci w pełni korzystać z zalet nart.

Czytaj więcej
Showing 1 to 50 of 69 (1 Pages)