§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Dodano: środa, 3 lipiec, 2019 46 odsłon

Jak zachować masę mięśniową w trakcie redukcji?

Celem programu redukcji jest podkreślenie wyrzeźbionych już mięśni. By to osiągnąć należy stracić na masie tłuszczowej bez utraty mięśni. Jest to jednocześnie największa trudność tego treningu.

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 28 czerwiec, 2019 32 odsłon

Dlaczego warto ćwiczyć z trenerem personalnym?

Powodów, aby rozpocząć trening personalny może być naprawdę wiele. Jedynym minusem jest kwota za indywidualną pracę, która w skali miesiąca potrafi być dość duża. Jeśli natomiast nie potrafisz sam ćwiczyć, albo postawiłeś sobie wysoką poprzeczkę zaufaj specjaliście, dzięki któremu droga do osiągnięcia celu będzie łatwiejsza.

Czytaj więcej
Dodano: środa, 26 czerwiec, 2019 42 odsłon

Sposoby na progres siłowy!

Kilka tygodni trenujesz i nie widzisz spodziewanych efektów? Zastanawiasz się jakie popełniasz błędy podczas treningów? Dobrze zaplanowany trening powinien skutkować w stałym progresie siłowym i sylwetkowym, a także zminimalizowanym ryzyku kontuzji i przetrenowania.

Czytaj więcej
Dodano: wtorek, 18 czerwiec, 2019 46 odsłon

Co lepsze kettle czy hantle?

Proste i nieskomplikowane urządzenia, które pozwalają na intensywne treningi funkcjonalne, są na wagę złota.

Czytaj więcej
Dodano: wtorek, 18 czerwiec, 2019 60 odsłon

Trening z kettlebell dla początkujących

Trening z użyciem kettlebell złożony jest z ćwiczeń globalnych oraz izolowanych. Ćwiczenia te mocno angażują wiele partii mięśniowych w tym samym czasie.

Czytaj więcej
Dodano: wtorek, 18 czerwiec, 2019 40 odsłon

Trening w czasie upałów!

Afrykańskie temperatury nie odpuszczają, trenując podczas upałów pamiętaj o kilku ważnych zasadach, aby Twój wysiłek był bezpieczny!

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 13 czerwiec, 2019 80 odsłon

Pamięć mięśniowa.

Pamięć mięśniowa to swoisty rodzaj ruchu, który jest wykonywany przez przyzwyczajone do niego mięśnie. Powtarzanie tego samego schematu z czasem doprowadza do automatycznej jego realizacji. Zachodzi wtedy wiele zmian na poziomie wewnątrzkomórkowym.

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 26 kwiecień, 2019 210 odsłon

Jakich efektów można się spodziewać trenując kettlami?

Jeśli zastanawiamy się nad profesjonalnym użyciu urządzeń, warto od razu ćwiczyć na tych turniejowych.

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 26 kwiecień, 2019 149 odsłon

Czym różni się kettlebell turniejowy od żeliwnego?

Na tyle szerokie, że obecnie organizowane są turnieje z użyciem kettlebell. Czym różni się ten zwykły od turniejowego? Wyjaśniamy.

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 25 kwiecień, 2019 233 odsłon

Wyposażenie siłowni crossfit i klubu fitness

Szeroki wachlarz ćwiczeń, jakie oferują siłownie crossfit i kluby fitness sprawiają, że oba te miejsca muszą być odpowiednio wyposażone.

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 25 kwiecień, 2019 36 odsłon

Trening na schodach.

Po schodach warto chodzić po prostu. Zamiast korzystać z windy, wybieraj zawsze schody! Codzienne chodzenie po schodach to nie tylko idealny sposób na poprawę wyglądu nóg i pośladków, ale również budowa silnej bazy biegowej.

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 25 kwiecień, 2019 196 odsłon

Ćwiczenia z odważnikami kettlebells

Odkąd pojawiły się siłownie wyposażone w sprzęt najnowszej generacji, wiele osób zapomniało o tradycyjnych przyrządach, które często bywają skuteczniejsze i bardziej przyjazne dla naszego ciała, aniżeli maszyny często powodujące przeciążenia.

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 5 kwiecień, 2019 132 odsłon

Czy trening siłowy skraca mięśnie ?

Rzeczywiście uczucie napiętych i przykurczonych mięśni jest dość powszechne po intensywnych ćwiczeniach, szczególnie jeśli ciało nie zostało do nich odpowiednio przygotowane, poprzez brak rozgrzewki, nierównomierny nacisk wysiłkowy na ćwiczone grupy mięśniowe lub też brak ćwiczeń na wszystkie partie ciała.

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 28 marzec, 2019 130 odsłon

Co się dzieje z Twoim organizmem po treningu?

Wiele korzystnych zmian, jakie zachodzą w wyniku systematycznego treningu widoczna jest nawet gołym okiem. Są to zazwyczaj: prosta, szczupła sylwetka mimo lepszego umięśnienia, energiczny sprężysty chód, brak objawów zmęczenia przy fizycznej i na ogół lepsze samopoczucie w dniach, w których inni czują się gorzej.

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 15 marzec, 2019 196 odsłon

10 zasad, jak zwiększyć efektywność treningu siłowego.

Krótkie zestawienie 10 przykazań treningowych, dopisałbyś coś jeszcze do listy ?

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 28 luty, 2019 182 odsłon

Naturalny doping, czyli produkty spożywcze poprawiające trening - BURAK

Gdy słyszymy słowo doping zazwyczaj kojarzy się to z nielegalnymi środkami farmakologicznymi, które ingerują w naturalne funkcjonowanie organizmu.Istnieje jednak kilka sposobów na zwiększenie swojej wydolności i poprawę wyników sportowych, które bazują tylko na substancjach pozyskiwanych wprost z natury, nie powodujących skutków ubocznych, a jego stosowanie jest w pełni zgodne z prawem.

Czytaj więcej
Dodano: środa, 27 luty, 2019 186 odsłon

Czy A6W spala tłuszcz ?

Popularny trening zwany Areobiczną 6 Weidera, to zestaw 6 ćwiczeń na mięśnie brzucha zaplanowany na 42 dni, czyli 6 tygodni. Każde z 6 ćwiczeń wykonujemy kolejno po sobie bez odpoczynku utrzymując spięcie mięśni w kluczowym momencie danego powtórzenia przez 3 sekundy. Schemat ćwiczeń jest łatwy do zapamiętania i są one dobrą alternatywą do standardowych brzuszków.

Czytaj więcej
Dodano: wtorek, 26 luty, 2019 176 odsłon

Trening FBW

FBW polega na wykonywaniu ćwiczeń funkcjonalnych i wielostawowych, a unikaniu ćwiczeń izolowanych. Celem jest trening całego ciała podczas jednej jednostki treningowej. Full Body Workout często bazuje na wolnych ciężarach, czyli omijamy maszyny i sięgamy np. po kettlebells! Jest to świetne rozwiązanie, dla osób nie korzystających ze wspólnych powierzchni sportowych.

Czytaj więcej
Dodano: poniedziałek, 25 luty, 2019 109 odsłon

Kontrola treningowa.

Warto jest wiedzieć co i jak kontrolować podczas programu treningowego tj. w jaki sposób ustalić czy wykonaliśmy zadania prawidłowo oraz jaki przyniosło to efekt. Właśnie temu służy zagadnienie kontroli procesu treningowego.

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 15 luty, 2019 128 odsłon

Partner treningowy

Z partnerem na siłowni łatwiej jest testować nowy sposób treningowy, zastosować inną kombinację obciążeń i powtórzeń, a potem wzajemnie dyskutować o rezultatach i wynikach.

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 8 luty, 2019 152 odsłon

Burpees

Czyli padnij powstań to rodzaj treningu interwałowego o krótkim czasie trwania sesji treningowej i wysokiej skuteczności spalania tkanki tłuszczowej.Burpees to sekwencja kilku następujących po sobie ruchów, wykonywanych naprzemiennie w różnych płaszczyznach. Wymagają one zsynchronizowania pracy różnych części ciała.

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 7 luty, 2019 132 odsłon

Rozciąganie dynamiczne!

Stretching dynamiczny to ćwiczenia rozciągające, które polegają na szybkim naciągnięciu mięśnia i powrocie do jego naturalnej pozycji. Oznacza to, że podczas ćwiczeń porusza się kończynami w różnych płaszczyznach, w maksymalnym zakresie ruchu.

Czytaj więcej
Dodano: wtorek, 5 luty, 2019 159 odsłon

Piloxing!

Piloxing!Boks, pilates, taniec podczas jednego treningu?Tak! W wyniku połączenia ćwiczeń gimnastycznych i aerobowych powstał trening interwałowy o nazwie PILOXING.

Czytaj więcej
Dodano: wtorek, 8 styczeń, 2019 169 odsłon

2 Zawody CrossTreningowe z WOŚP Pabianice 12.01

Girya Fitness wspiera WOŚP, a kettlebell czeka na licytację. Bądź z nami w Pabianicach 12 stycznia.

Czytaj więcej
Dodano: poniedziałek, 7 styczeń, 2019 247 odsłon

Cheat meal, czyli oszukać dietę.

Któż z nas nie był choć raz w życiu na diecie? I chyba każdy w tym okresie miał ochotę na coś, co w tej diecie jest zabronione, a co najmniej niewskazane. Wiadomo, że zakazany owoc bardziej kusi i lepiej smakuje. W takich sytuacjach możemy skorzystać z substytutu, jakim jest tzw. cheat meal, czyli posiłek oszukany.

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 26 październik, 2018 358 odsłon

Trening siłowy – dlaczego zawsze będzie najistotniejszy?

Siła ma pozytywny wpływ na resztę zdolności motorycznych: szybkość, zwinność, gibkość, skoczność, wytrzymałość czy precyzję ruchów. Zaczynając od treningu siłowego, łatwiej osiągniesz wyznaczony cel w rozwijaniu każdej innej zdolności. Siła to podstawa do dalszego rozwijania konkretnych umiejętności.

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 11 październik, 2018 304 odsłon

Jak zmaksymalizować siłę ścięgien?

Skupiając się na wzmacnianiu ścięgien, nie ograniczaj się do jednego sposobu treningu. Dla siły ścięgien korzystne będą zarówno duże obciążenia, jak i wysokie zakresy powtórzeń.

Czytaj więcej
Dodano: środa, 3 październik, 2018 326 odsłon

endorfiny

Wydzielanie endorfin przy wysiłku fizycznym powodują cykliczny uczucie przyjemności, wskutek czego odnosimy wrażenie że uzależniamy się od sportu. Lubimy czuć się dobrze, lubimy czuć POWER mimo zmęczenia.

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 14 wrzesień, 2018 270 odsłon

Ćwiczenia izometryczne.

Jest to wykonywanie skurczu mięśni, w którym zwiększa się napięcie tkanki mięśniowej, natomiast długość włókien mięśniowych pozostaje względnie stała.

Czytaj więcej
Dodano: wtorek, 31 lipiec, 2018 341 odsłon

Trening w czasie upałów

Afrykańskie temperatury nie odpuszczają, trenując pamiętaj o kilku ważnych zasadach, aby Twój wysiłek był bezpieczny!

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 26 lipiec, 2018 363 odsłon

Jak ćwiczyć, by być silnym?

Czy samo wytrenowanie nie wystarczy, ale mieć siłę? Skąd wiadomo, jak rodzaj treningu będzie dla mnie najlepszy? Na masę? Na rzeźbę, czy właśnie na siłę? Czy mając więcej masy mięśniowej mamy więcej siły?

Czytaj więcej
Dodano: wtorek, 24 lipiec, 2018 317 odsłon

Utrata masy mieśniowej wraz z wiekiem.

Utrata masy mięśniowej jest naturalnym procesem postępującym wraz z wiekiem, którego zasadniczo nie możemy zatrzymać, natomiast możemy go spowolnić oraz złagodzić.

Czytaj więcej
Dodano: środa, 18 lipiec, 2018 437 odsłon

Dopasowanie wagi maczugi do stopnia wytrenowania.

Dopasowanie wagi maczugi do stopnia wytrenowaniaPoniżej przykładowy dobór obciążenia clubbell do możliwości treningowych.

Czytaj więcej
Dodano: środa, 4 lipiec, 2018 282 odsłon

Top 10 najczęściej popełnianych błędów treningowych!

Top 10 najczęściej popełnianych błędów treningowych!

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 28 czerwiec, 2018 295 odsłon

Kettlebell i crossfit

Kettlebell to świetne narzędzie treningowe stosowane w crossficie, aby rozwijać, utrzymywać i ulepszać potencjał sportowców.Każdy program treningowy z kettlami obejmuje proste progresje siły, wybuchowe ćwiczenia obrotowe i trening metaboliczny.

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 15 czerwiec, 2018 329 odsłon

Pompki!

Be względu na to, czy jesteś osobą początkującą czy zaawansowaną znajdziesz wersję pompek, która będzie stanowiła dla Ciebie wyzwanie.Możliwości na wykonanie pompek jest tak wiele, że ciężko sprawić, by to ćwiczenie mogło się znudzić.

Czytaj więcej
Dodano: poniedziałek, 11 czerwiec, 2018 337 odsłon

Wakacyjna przerwa w treningach!

Nie przejmuj się odpoczynek i relaks jest potrzebny, aby się zregenerować i przysłowiowo naładować akumulatory! Kilka tygodni nie zniszczy Twoich dotychczasowych osiągnięć, a wręcz przeciwnie- może pozytywnie wpłynąć na kolejne treningi. Mięśniom również należy się regeneracja. Dzięki niej będą w przyszłości lepiej reagować na ćwiczenia.

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 7 czerwiec, 2018 282 odsłon

Najczęstsze błędy popełniane podczas budowania masy mięśniowej.

Osoby chcące zwiększyć masę mięśniową nierzadko popełniają błędy, które opóźniają pojawianie się wymarzonych efektów treningowych.

Czytaj więcej
Dodano: środa, 6 czerwiec, 2018 449 odsłon

Trening mięśni antagonistycznych.

Nasze ciało działa na zasadzie współdziałających ze sobą mięśni i stawów. Mięśnie antagonistyczne działają w stosunku do siebie odwrotnie! Trening mięśni antagonistycznych polega na wykonywaniu ćwiczeń na przeciwstawne grupy mięśniowe jedno po drugim (np. seria uginania ramion ze sztangą na bicepsy, a po niej seria prostowania ramion na wyciągu na tricepsy i ponownie).

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 18 maj, 2018 328 odsłon

Dlaczego warto ćwiczyć przysiady ?!

Przysiad jest wspólnym mianownikiem wielu planów treningowych, zarówno da kobiet jak i mężczyzn. Przysiad zmusza znaczną część naszego ciała do pracy, wykorzystując ruch złożony oparty na wolnych ciężarach.Oto zalety przysiadów, które są wystarczającym powodem, abyś zaczął swój squat challenge!

Czytaj więcej
Dodano: środa, 16 maj, 2018 274 odsłon

Nowodnienie w treningu.

Straty wody szybko prowadzą do odwodnienia, a to do spadku wydolności tlenowej o 10-20 % i gorszych wyników podczas ćwiczeń, na skutek spadku szybkości i siły o 8-10 %.

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 11 maj, 2018 301 odsłon

Dzieci a trening siłowy ?

Najnowsze badania dowodzą, że trening z wykorzystaniem obciążenia jest możliwy w młodszym wieku, o ile forma i częstotliwość ćwiczeń nie zaburzy proporcjonalnego rozwoju siły mięśniowej.

Czytaj więcej
Dodano: środa, 9 maj, 2018 467 odsłon

Trening powięziowy w dużym skrócie

Nowy trend wskazuje, aby trening powięziowy był uzupełnieniem każdego typu treningu (nie ważne czy trenujesz zumbę czy podnoszenie ciężarów).

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 27 kwiecień, 2018 382 odsłon

Jak odpoczywać?

Tak samo pozycja siedząca, jak i stojąca jest dla naszego kręgosłupa najmniej odpowiednia. Jednostajne ułożenie kości i mięśni, przed dłuższy okres czasu, prowadzi do bóli przeciążeniowych najczęściej odcinka lędźwiowego, ale i karku. Zalecane jest jak najczęstsze wstawanie i chodzenie, prostowanie pleców i nóg, a także przeciąganie się z rękoma w górze. Niestety, aby skompensować jedną godzinę siedzenia, musielibyśmy spacerować również godzinę!

Czytaj więcej
Dodano: środa, 25 kwiecień, 2018 324 odsłon

Kettlebells w rehabilitacji.

Dla pacjentów, którzy nie są już w fazie ostrej bólu, a jedynie potrzebują odpowiednich ćwiczeń, aby pokazać im właściwy wzorzec ruchowy, kettlebells sprawdzają się idealnie w treningu funkcjonalnym. Doskonałym przykładem będzie wykonywanie prawidłowo martwego ciągu, pacjent uczy się, jak właściwie podnosić (cokolwiek) używając podstawowych koncepcji ruchu za pomocą odważnika kulowego. Wzmacnia tym samym schematy ruchów funkcjonalnych i wpływa na

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 19 kwiecień, 2018 546 odsłon

Trening okluzyjny - co to jest i czy warto spróbować?

Occlusion training – blow flow restrictionNowoczesna metoda treningowa polegająca na wykorzystaniu opasek uciskowych podczas treningu siłowego, doprowadzając do niedotlenienia mięśnia, zmuszamy go do intensywniejszej pracy, co powoduje jego przyrost!!

Czytaj więcej
Dodano: środa, 4 kwiecień, 2018 440 odsłon

Clubbells

Szeroki zakres zastosowań i ekstremalnie długa żywotność sprawia, że maczugi dają możliwość wymyślania najróżniejszych ćwiczeń. Wykorzystując ruchy okrężne, dzięki czemu jesteśmy w stanie wyćwiczyć całe ciało. Jest to przydatne narzędzie do pracy nad górną częścią tułowia, aktywizuje do pracy łopatki i wzmacnia mięśnie czworoboczne. Ćwiczenia z maczugą należą do jednych z najbardziej efektywnych ćwiczeń atletycznych.

Czytaj więcej
Dodano: piątek, 30 marzec, 2018 1832 odsłon

Kettlebell – jakie obciążenie wybrać ?

Typowy zestaw aby na początek z treningami z kettlebells to 3 odważniki co 4 kg.Dla kobiet: 8 kg, 12 kg oraz 16 kg.Dla mężczyzn: 16 kg, 20 kg, 24 kg.

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 22 marzec, 2018 348 odsłon

Rola snu a efekty treningu.

Zdrowy tryb życia, to oprócz diety i treningu, także regeneracja czyli między innymi sen. Wiadomo, że wyczerpujące ćwiczenia i suplementacja nie dadzą tak dobrych efektów, jak zbilansowanie trybu dnia o odpowiednią ilość snu.Nawet poranny trening nie przyniesie maksimum efektu, jeżeli poprzedzający go odpoczynek zostanie uszczuplony o kilka przysługujących mu godzin snu.

Czytaj więcej
Dodano: czwartek, 15 marzec, 2018 365 odsłon

Regeneracja po treningu.

Nie miej wyrzutów sumienia z powodu dnia wolnego od ćwiczeń, nie jesteś robotem, który nakręcony potrafi ćwiczyć bez przerw. Czas uświadomić sobie, że odpoczynek jest częścią zbilansowanego planu treningowego, niezbędny do całkowitej regeneracji ciała i umysłu. Dzięki niemu możliwy jest dalszy rozwój i progres.

Czytaj więcej
Showing 1 to 50 of 83 (1 Pages)