Masz mace a nie wiesz od czego zacząć. Szukasz pomysłu na trening balistyczny. Zapraszam po zakup naszego programu. W cenie jednego obiadu dostajesz solidną porcję wiedzy.

Zestaw treningów MODUŁU I, to autorski program ćwiczeń stworzony przez Stowarzyszenie ‘The Barbalians’ z wykorzystaniem mace.

8 treningów zostało zaprogramowanych progresywnie biorąc pod uwagę złożoność i priorytet ruchów w treningu balistycznym. Zaimplementowaliśmy Wam ćwiczenia, które sami wykorzystujemy w swoich treningach, a których często nie pokazujemy na naszych szkoleniach, warsztatach lub mediach społecznościowych.

Cały zestaw jest bogaty aż w 18 różnych ćwiczeń z mace i dodatkowo w propozycję 15 minutowej rozgrzewki. Czasami pojawiają się ćwiczenia uzupełniające takie jak wykroki, czy brzuszki, by każda jednostka treningowa była funkcjonalnie kompletna.

Treningi są w postaci ogólnej rozpiski zapisanej w formacie PDF z odnośnikami na nasz kanał YouTube, na którym przedstawiamy Wam każde z ćwiczeń z mace. Ćwiczenia są prezentowane w kilku powtórzeniach dla wprawienia oka. Nie są one w żaden sposób tłumaczone od strony technicznej.

Program skierowany jest dla osób początkujących oraz zaawansowanych posługujących się mace o wadze od 5kg do 7,5kg. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by spróbować wykonać trening z większym obciążeniem lub zmieniać je odpowiednio do swoich umiejętności i sił. Każda jednostka treningowa jest bardzo przekrojowa.

Należy pamiętać, że nie jest to indywidualna rozpiska treningowa, a ogólny program treningowy. Każda osoba o przeciętnej formie sprawności bez problemu zdoła wykonać cały zestaw. Wszystkie treningi przy optymalnym obciążeniu powinny trwać od 45min do 90min.

Każdy trening składa się przynajmniej z czterech części:

-rozgrzewka

-część wstępna

-część właściwa

-uzupełnienie/wyciszenie

Jakich efektów możemy się spodziewać wdrażając w życie zestaw treningów z mace?

Przede wszystkim silny i pewny chwyt, który idealnie podniesie naszą sprawność w docelowych dyscyplinach sportowych takich jak sztuki walki chwytane, trójbój siłowy, wspinaczka, tenis ziemny itp. Wzmocnienie całego tułowia i zwiększenie zakresów ruchomości w kręgosłupie piersiowo-lędźwiowym. Wzmocniony nadgarstek znajdzie swoje zastosowanie w każdej dyscyplinie sportu, razem ze wzmocnionymi barkami, które zwiększą swój zakres ruchomości. Te i wiele innych korzyści widujemy codziennie w pracy z zawodnikami oraz uczestnikami naszych szkoleń.

maceball

Komentarze do artykułu