§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Czym różni się kettlebell turniejowy od żeliwnego?
Dodano: piątek, 26 kwiecień 2019r. | odsłon: 149 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
  • Udostępnij:

Czym różni się kettlebell turniejowy od żeliwnego?

Kettlebells jeszcze do niedawna nie cieszył się dużą popularnością. Wraz z rozwojem crossfitu i klubów fitness, na nowo zyskały uznanie. Dostrzeżono ich potencjał i bardzo szerokie spektrum możliwości. 

Dobry kettlebells – czyli jaki?

Odważniki kettlebells to bardzo proste w formie urządzenia, które z pozoru trudno byłoby zepsuć. Jednak i tutaj zdarza się natrafić na produkty niskiej jakości. Dlatego szukając dobrego, należy się kierować kilkoma istotnymi kwestiami. Przede wszystkim dobry odważnik powinien być dobrze i solidnie wykonany, nie tylko sama kula, ale także uchwyt. Niedopuszczalne są wszelkiego rodzaju niedoskonałości na rączkach, zbyt wyraźne łączenia, wystające elementy, czy cokolwiek, co mogłoby mieć wpływ na chwyt. Koleją istotną kwestią jest kształt uchwytu i jego rozmiar. Niewłaściwy, źle wyprofilowany uchwyt będzie powodował obijania nawet przy nienagannej technice. Nie bez znaczenia jest także kształt kuli. Powinna współgrać z kształtem uchwytu tak, by nie wyłamywać nadgarstków podczas TGU, czy Military Press. Ponadto warto zwrócić uwagę także na stabilność odważnika na podłożu. Cechy te są wspólne zarówno dla kettlebell turniejowych, jak i tych do codziennego użytku.

Kettlebell żeliwne – najlepsze z najlepszych

Wszystkie wymienione w akapicie wcześniej cechu posiadają kettlebell żeliwne. Ponadto są wykonane z bardzo trwałego materiału. Problemem odważników bitumicznych, czy ogumowanych jest taki, że bardzo intensywne eksploatowanie spowodować może wygniecenia, wyszczerbienia, a nawet bardzo poważne uszkodzenia. Przyrząd taki nie powinien więc być już używany, ponieważ stanowi zagrożenie. Ćwiczenia na odważnikach kettlebell żeliwnych jest gwarancją tego, że nawet bardzo intensywne użytkowanie nie robi na nich wrażenia. Kettlebell żeliwne są odlewane z jednego kawałka materiału, co czyni, jest nie do zdarcia.

Kettlebell turniejowy – z czym to się je?

Kettlebell turniejowy tym różni się od innych, że jego wymiary i kształty są unormowane. Oznacza to, że niezależnie od producenta, czy jakichkolwiek innych kwestii wszystkie muszą być zbudowane według określonych zasad. Ponadto kettle do ćwiczeń turniejowych oznaczane są kolorami, które odpowiadają kolorom kół olimpijskich, a do tego oznaczają konkretną wagę. Dodatkowo im lżejszy kettlebell, tym bardziej pusty w środku. Dzięki temu właśnie mogą mieć jednakowe rozmiary. Służy to wyrównywaniu szans zawodników i wyeliminowanie problemów związanych z tym, że rączka lub grubość kuli jest szersza niż ta, na której dany zawodnik ćwiczył.

Tagi: kettlebell 20 kg | 24kg kettlebell | kettlebell 6 kg cena | wyposażenie sali fitness | kettlebell 8 kg cena

Komentarze