§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Dlaczego kettle to obowiązkowy element wyposażenia każdej siłowni?
Dodano: poniedziałek, 29 lipiec 2019r. | odsłon: 110 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
  • Udostępnij:

Dlaczego kettle to obowiązkowy element wyposażenia każdej siłowni?

Jest to miejsce, w którym każdy, bez względu na poziom zaawansowania i cel powinien móc znaleźć coś dla siebie. Dlatego też siłownie przekształcane są w kluby fitness, gdzie ćwiczyć można całe ciało. Kettlebell to obowiązkowy sprzęt na siłownię. Dlaczego?

Trening funkcjonalny – zalety

Odważniki kettlebell są idealne do treningu funkcjonalnego. Trening ten naśladuje ruchy wykonywane przez nas w codziennym życiu. Poszczególne grupy mięśniowe świetnie dzięki temu ze sobą współdziałają, a my zwiększamy gibkość i koordynację. Niewątpliwą zaletą takiego właśnie treningu jest wzmacnianie całego ciała bez widocznej rozbudowy mięśni. Ćwiczenia z odważnikiem poprawiają naszą kondycję, ogólną postawę ciała, zwiększają siłę i sprawiają, że zmniejsza się ryzyko kontuzji podczas wykonywania codziennych czynności. Poruszamy się pewniej i wydajniej. Intensywne ćwiczenie z kettlami poprawia również ogólną wydolność organizmu i krążenie krwi.

Warto także zaznaczyć, że trening funkcjonalny wzmacnia mięśnie głębokie, które odpowiedzialne są za utrzymywanie prawidłowej postawy i zapobieganiu bólom kręgosłupa.

Podstawowe wyposażenie sali fitness

Wyposażenie sali fitness to coś więcej niż sama siłownia. Tutaj istotne są treningi zarówno siłowe, cardio, jak i wspomnianego już treningu funkcjonalnego. Może się wydawać, że koszt wyposażenia sali fitness we wszystkie niezbędne urządzenia jest bardzo wysoki. Nic bardziej mylnego. Najważniejsze jest mądre wybranie przyrządów do ćwiczeń, stawianie na wszechstronność i uniwersalność. Wszystkie te cechy spełniają odważniki kettlebells, które silnie związane są z crossfitem.

Dobry sklep z odważnikami kettlebells ma w swej ofercie odważniki we wszystkich dostępnych wagach, a także akcesoria do ćwiczeń i kettle turniejowe, czyli wszystko to, co powinno się obowiązkowo znaleźć w dobrym klubie fitness. Wyposażenie siłowni crossfit to także gumy do ćwiczeń, hantle, piłki i sztangi. Jednak popularność kettlebell i fakt, że możliwe jest wykonywanie nim ćwiczeń na całe ciało, nie tylko na poszczególne partie mięśni, a także rozwój kondycji czynią z nich element obowiązkowy. Wielu ćwiczących przychodzi do klubów fitness wyłącznie po to, by poćwiczyć z użyciem tych przyrządów. Dlatego nie sposób wyobrazić sobie sprzętu na siłownie, wśród którego brakuje właśnie odważników.

Polecamy:

kettlebell turniejowy 16kg | kettlebell żeliwny 8 kg | kettle 10 kg | kettle 20 kg | kettlebell żeliwny 20 kg

Komentarze