§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Jakie korzyści daje Ci trening z MACE bell ?
Dodano: środa, 07 marzec 2018r. | odsłon: 445 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
  • Udostępnij:

Jakie korzyści daje Ci trening z MACE bell ?

Zwiększona siła chwytu.

Siła uchwytu - połączenie siły ręki, palców i przedramienia - jest często pomijanym aspektem większości programów fitness. Ale jeśli o tym pomyślisz, siła uchwytu jest podstawą niemal wszystkiego, co robisz. Na przykład, wspinacze nie mogą wejść na wymagającą trasę bez imponującej siły uścisku, gracze w baseball nie mogą skutecznie wymachiwać kijem, a sympatycy sportów siłowych mają problemy z pociągnięciami czy martwym ciągiem.

Z powodu nierównomiernego rozłożenia ciężaru maczugi, wymachiwanie mace wymaga silnego uchwytu. Powtarzające się wahania, szczególnie w ciągu tygodni i miesięcy, mogą zwiększyć siłę uchwytu, aby poprawić ten aspekt funkcjonalnej sprawności.

Buława jest idealnym uzupełnieniem dla każdego sportowca, który szarpie lub porywa. Jednak na pewno nie musisz być sportowcem, aby czerpać korzyści z mobilności. Mace bells są świetnym narzędziem do ćwiczeń poprawiających mobilność, budując siłę obręczy barkowej.

Obręcz barkowa jest najmniej stabilnym stawem w całym ciele, co czyni go podatnym na uszkodzenia. Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył bólu barku, może potwierdzić, że sieje spustoszenie w rutynowym treningu. Nawet podstawowe ruchy, takie jak pompki, przysiady i podciągnięcia, stają się niezwykle trudne (lub nawet niemożliwe) z urazem ramienia.

Kiedy huśtasz stalową maczugę o odpowiedniej formie poprzez pełen zakres ruchu, możesz zwiększyć siłę mięśni i tkanki łącznej otaczającej staw barkowy, jednocześnie zwiększając elastyczność ramion.

Kluczem jest tu właściwa forma. Dobrze jest pracować z trenerem, aby opanować ruch przed samodzielnym rozpoczęciem rutyny. Najlepiej zacząć o lekkiej wagi mace (np. 2,5 kg).

Trenując z mace bell wspomagasz rozwój całkowitej siły ciała i kondycja układu krążenia.

Podczas gdy oczywistą korzyścią ze stosowania stalowej maczugi jest wytrzymałość górnej części ciała (w tym wytrzymałość uchwytu), można również wykorzystać buławę do całkowitego kondycjonowania ciała.

Podobnie jak z kettlebell, niektóre ćwiczenia, takie jak przysiad, nadają się do treningu siłowego niższych partii ciała. Ruchy wahadłowe, takie jak stłumione uderzenia opony, mogą drastycznie zwiększyć częstość akcji serca, zapewniając doskonałą korzyść sercowo-naczyniową. Mace bell idealnie nadaje się do treningów interwałowych o wysokiej intensywności.

Prosta regulacja sposobu trzymania maczugi może znacząco wpłynąć na trudności z ćwiczeniem.

Jeśli chwycisz metalowy pręt z szerokim chwytem, ​​tak, że jedna ręka znajduje się blisko ważonego cylindra, a druga ręka jest blisko końca pręta, ćwiczenia są łatwiejsze, ponieważ nierówna waga mace bell jest bardziej równomiernie rozłożona na całym ciele .

Natomiast, jeśli trzymasz metalową rękojeść obiema rękami tuż na końcu rękojeści, każde ćwiczenie staje się trudniejsze. Dzieje się tak, ponieważ nierównomierne rozłożenie masy maczugi pozostaje niezrównoważone, co wymaga większej kontroli i ogólnej siły, niż bardziej równomiernie rozłożona masa.

Poprawa ogólnych wyników w zakresie zdrowia i siły gwarantowana!

Najważniejsze, abyś był elastyczny i mobilny podczas poruszania się, mając jednocześnie stabilność i siłę, by wykonywać zarówno zadania sportowe, jak i codzienne.

Komentarze