§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Mace Jest 12 produktów.

Macebell to zmodyfikowana wersja Clubbell. Ten młot treningowy pochodzi z czasów starożytnej Persji. Wykorzystywany był podczas treningów każdej osoby, która chciała władać ciężkim orężem. Ćwiczenia angażują wiele partii mięśni, dzięki czemu wojownicy zyskiwali nie tylko siłę, ale i niezwykłą gibkość.

Cały sekret skuteczności mace tkwi w jej budowie. Ciężar pałki skoncentrowany jest na jej końcu. Długość młota wymusza na ćwiczącym większy zakres ruchów, przy czym musi on mocno napiąć całe ciało, aby kontrolować jego pęd.

Macebell dopiero od niedawna dostępna jest na polskim rynku, a już teraz ma ogromną grupę zwolenników.

W naszej ofercie znajdują się Macebell w wersji krótkiej (bulava), jak i w wersji długiej, w zakresie wagowym od 2,5 do 27,5 kilograma.

Dostępne od ręki!

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Macebell, czyli przyrząd do ćwiczeń dla twardzieli

Z fascynacją oglądasz zapierające dech w piersiach sceny batalistyczne, inscenizowane w filmach historycznych. Zazwyczaj większe wrażenie robią zmagania aktorów przyodzianych w średniowieczne kolczugi i starożytne pancerze niż mundury wojaków bardziej nam współczesnych. Podziwiasz ich szlachetność i kodeks moralny, ale w głównej mierze skupiasz się na umiejętnościach. Wiesz, że przed kamerą stoi wysportowany odtwórca roli lub jego dubler, ale przecież zarówno ten pierwszy, jak i drugi z kogoś brał przykład. Za pierwowzór zapewne posłużył szlachetny i odważny mąż o nieposzlakowanej opinii. To był prawdziwy twardziel. Walczył ciężkim mieczem w zbroi o sporej masie, dodatkowo wyposażony w tarczę słusznych gabarytów. Też chciałbyś być taki jak on, z całym naręczem wspaniałych zasad w pamięci i niewiarygodną siłą. O ile prawości trzeba nauczyć się samodzielnie, o tyle krzepkość pomoże osiągnąć urządzenie zwane macebell.

Kompleksowy trening rąk dzięki macebell

MacebellUznałeś, że tradycyjny trening nie jest dla ciebie. Owszem, przyczynia się do ogólnego rozwoju sylwetki, ale ty masz inną wizję swojego progresu. Marzysz o silnych dłoniach i ramionach, wyrzeźbionych bicepsach i wytrzymałej obręczy barkowej. Twoje ręce mają dosłownie przenosić góry, a ty nie zauważasz na siłowni żadnego sprzętu, pozwalającego jednocześnie trenować pożądane przez ciebie partie mięśni. W końcu znajdujesz macebell – solidny drąg zwieńczony kulą. Dobrze zaopatrzony kompleks fitness powinien mieć na wyposażeniu kilka wariantów wagowych tego akcesorium w dwóch długościach. Jeśli tak jest, to ćwiczysz w naprawdę profesjonalnym miejscu.

Mace lub macebell to przedmiot przypominający buławę albo buzdygan przeznaczony dla osób, które szczególny nacisk kładą na wzmacnianie kończyn górnych. Gwarantuje szerokie spektrum różnego rodzaju wysiłku rozwijającego nie tylko ręce, ale też przy odpowiednim użyciu kształtuje klatkę piersiową czy mięśnie brzucha. Zwiększa siłę i buduje imponującą muskulaturę, dlatego jest szczególnie polecany dla wszystkich biorących udział w zawodach wytrzymałościowych. Cenią go wspinacze i żołnierze – zwłaszcza wśród tej drugiej grupy cieszy się sporą popularnością. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że wśród wojaków wciąż nie wyszedł z mody.

Efekty pracy z macebell widoczne na co dzień

Wcześniej wspomniani miłośnicy wspinania docenią macebell w trakcie pokonywania niebezpiecznych, pionowych górskich ścian. Pracownicy sił zbrojnych odkryją jego pozytywne działanie w momentach kryzysowych lub podczas testów sprawnościowych. Szermierze, szpadziści i floreciści zauważą walory wynikające z treningu z nim w trakcie zawodów.

A w jaki sposób przyda się osobie nieuprawiającej żadnej z wymienionych powyżej profesji? Choćby w wykonywaniu zwykłych obowiązków domowych, gdy trzeba przenieść ciężki przedmiot, ale także wtedy, kiedy nieprzewidziane zdarzenie na drodze zmusi do szybkiej wymiany koła na zapasowe. Krzepkość i odporność osiągnięte dzięki macebell okażą się nieocenione w wielu sytuacjach, mających miejsce na co dzień.