§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Czego może nauczyć trenowanie z kettlebells ?
Dodano: środa, 07 sierpień 2019r. | odsłon: 102 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
  • Udostępnij:

Czego może nauczyć trenowanie z kettlebells ?

Czego uczy trening z kettlebell.

  1. Szybciej nie znaczy lepiej. Zacznij powoli i zakończ z wyczuciem siły.

Trening z kettlami, to nie bieg na 100 m. Bez prawidłowej techniki, szybciej nabawisz się kontuzji, niż wykonasz prawidłowy trening.

Poświęcenie czasu na powolny rozwój jest kluczem do nauczenia się, jak zrobić coś technicznie poprawnie. Pozwoli to na mocniejsze wykończenie ruchu.

  1. Świetny trening dzisiaj, nie znaczy że jutro będzie lepszy.

To, że udało Ci się zrobić 200 swingów, nie oznacza, że jutro zrobisz 250. Osiągnięcie czegoś, wielkiego, nie oznacza, że można to powtarzać bez nakładu pracy.

  1. Planuj trening z uwzględnieniem planu B i planu C.
  2. Bądź gotowy na różne sytuacje. Jeśli coś nie wychodzi po Twojej myśli, spróbuj z innej strony, aby przygotować się do osiągnięcia zamierzonego celu. Aby uniknąć zaskoczenia, bądź gotowy na różne sytuacje.
  3. Pokonuj własne ograniczenia.

Kiedy po 10 powtórzeniach, głowa Ci mówi dość, zmuś ciało i do pracy i zrób kolejne 5 powtórzeń. Siła psychiki i motywacja wewnętrzna jest kluczem do sukcesu w każdym sporcie.

  1. Osiągniecie doskonałości jest praktycznie niemożliwe.
  2. Ale droga, którą dążymy, aby stać się jak najlepszym. Wyznaczaj sobie cele realne do osiągnięcia.

Chociaż w Kettlebell Sport obowiązują podstawowe zasady i ogólnie przyjęte sposoby treningu, nie ma jednej drogi do sukcesu.

Rozejrzyj się wokół zawodników podczas zawodów i zauważ, ile jest niuansów i odmian techniki. Nawet jeśli większość ludzi zgodzi się, że dana technika jest NAJBARDZIEJ skuteczna, zawsze znajdzie się ten jeden podnośnik, który nie skorzysta z tej techniki i zostanie mistrzem.

  Skoncentrowanie się na wyniku końcowym prowadzi do niepokoju, negatywnego mówienia i błędów technicznych.

Najlepsze wyniki osiąga się, gdy skupiasz się na jednym powtórzeniu, jednym elemencie technicznym. Jeśli coś jest nie tak, możesz to od razu poprawić, zamiast pędzić do mety.

Komentarze