§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Czy suplementacja jest niezbędna w dbaniu o zdrowie oraz polepszanie swoich wyników sportowych?
Dodano: niedziela, 16 lipiec 2017r. | odsłon: 512 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
  • Udostępnij:

Czy suplementacja jest niezbędna w dbaniu o zdrowie oraz polepszanie swoich wyników sportowych?

Niestety odpowiedź w większości przypadków brzmi: 4x TAK!

Oto dlaczego:

  1. Żywność w naszych czasach jest coraz bardziej uboga w składniki odżywcze takie jak witaminy i minerały i niestety ciężko jest nam dostarczyć ich odpowiednią ilość każdego dnia, szczególnie u osób trenujących często i ciężko, gdzie zapotrzebowania są o wiele wyższe niż u osób nieaktywnych fizycznie.
  2. Suplementacja z zewnątrz takimi składnikami jak, np. kreatyna, beta-alanina czy arginina, które podnoszą ich poziom w naszym ciele przyczynia się do wzrostu naszych parametrów wysiłkowych.
  3. Bardzo duży odsetek osób ma niedobory na różnych witaminy (np. D3, witaminy z grupy B), minerałów (np. Magnez, Żelazo, Cynk, Potas) oraz składników takich jak, np. kwasy Omega 3 i jedynie suplementacja w takich przypadkach pomaga unormować ich poziom.
  4. Na koniec warto wspomnieć, że suplementacja niektórymi wyciągami i ekstraktami z roślin oraz pro- i pre-biotykami również pomogą nam usprawnić pracę naszego organizmu od układu pokarmowego po nerwowy.

Pamiętajmy jednak, że suplementacja to dodatek, a nie podstawa do poprawy naszego zdrowia i wyników sportowych, odpowiednio zbilansowany jadłospis, czas na regenerację oraz styl życia to fundamenty bez których nie zbudujemy dobrej formy fizycznej ani psychicznej.

Tekst - Robert Picz

Komentarze