§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Trening siłowy – dlaczego zawsze będzie najistotniejszy?
Dodano: piątek, 26 październik 2018r. | odsłon: 294 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
  • Udostępnij:

Trening siłowy – dlaczego zawsze będzie najistotniejszy?

Siła jest cechą motoryczną, która zależy od siły skurczu mięśnia rozwijanej przez mięśnie, określa ona ogólny poziom sprawności. Siła kształtuje się wraz z rozwojem cech somatycznych, dojrzewaniem układu nerwowego i aktywnością hormonalną. Rozwój siły i jej poziom w dużym stopniu uwarunkowany jest typem budowy ciała, parametrów fizjologicznych i biochemicznych.

Siła jest nadrzędną i podstawową cechą, od której powinno się zaczynać planowanie treningu w każdej dyscyplinie sportowej!!

Siła ma pozytywny wpływ na resztę zdolności motorycznych: szybkość, zwinność, gibkość, skoczność, wytrzymałość czy precyzję ruchów. Zaczynając od treningu siłowego, łatwiej osiągniesz wyznaczony cel w rozwijaniu każdej innej zdolności. Siła to podstawa do dalszego rozwijania konkretnych umiejętności.

Trenując siłowo, wzmacniasz stawy, ścięgna, więzadła, powięzi… a w konsekwencji zabezpieczasz organizm przed kontuzjami.

Budowanie siły w młodym wieku, zwiększa mineralizację kości i ogólny procent masy mięśniowej w organizmie, co przekłada się na jakość życia i zdrowie w późniejszych latach.

 

Siła jest najbardziej podstawową ludzką adaptacją fizyczną.Trenując siłowo możesz wzmacniać inne umiejętności fizyczne: moc, szybkość, wytrzymałość, dokładność, precyzja, dynamika itd.

75% twojego czasu treningowego powinno być skupione nad zwiększaniem twojej siły maksymalnej. Nie ważne czy jesteś sportowcem, pracujesz w biurze, czy jesteś kobietą, mężczyzną czy nawet emerytem.

Komentarze