§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Pompki!
Dodano: piątek, 15 czerwiec 2018r. | odsłon: 308 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
  • Udostępnij:

Pompki!

Jedno z najbardziej popularnych ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała!

To proste ćwiczenie, które można wykonać praktycznie wszędzie polega na uginaniu i prostowaniu ramion w podporze przodem.

Warto włączyć pompki do codziennego treningu, a poniżej kilka zalet dla niezdecydowanych!

  • Pompki to ćwiczenia wielostawowe, co znaczy, że angażują całe ciało

Regularne wykonywanie pompek wpływa na rozwój mięśni piersiowych, mięśni zębatych, jak również mięśni trójgłowych ramienia i mięśni naramiennych oraz mięśnia łokciowego, mięśni prostowników i zginaczy nadgarstka. Poprawne wykonywanie pompek angażuje do pracy również mięśnie grzbietu, mięśnie brzucha oraz mięśnie nóg i pośladków.

Wykonywanie pompek przyczynia się też do rozwoju ogólnej wytrzymałości i kondycji. Nie bez powodu znajdziemy je we wszelkiego rodzaju treningach wytrzymałościowych, czy obwodowych.

  • Pompki - świetne ćwiczenie na rozgrzewkę i dobicie mięśni na koniec treningu.

Ćwiczenie pompek nie jest wymagające pod względem siłowym, natomiast doskonale rozgrzewa wszystkie mięśnie górnej partii ciała.

Dobrym pomysłem, będzie dodanie pompek na koniec treningu klatki piersiowej, mającego maksymalnie zmęczyć mięśnie piersiowe, jednocześnie odżywiając je. Wówczas można wykonać 3 serie tego ćwiczenia doprowadzające swoje mięśnie piersiowe do upadku mięśniowego. Zapewni to tzw. „dobicie” mięśni oraz dostarczy im niezbędnego tlenu oraz składników odżywczych. Usunie jednocześnie negatywne w skutkach pozostałości przemiany materii powstałe w trakcie treningu jak np. kwas mlekowy, który prowadzi do powstania popularnych wśród sportowców "zakwasów".

  • Pompki zapobiegają kontuzjom

Tutaj rządzi prosta zasada: im silniejszy jest twój korpus i obręcz barkowa, tym mniejsze ryzyko odniesienia kontuzji takich, jak naciągnięcie mięśni czy różnego rodzaju przeciążenia – zarówno podczas codziennych czynności, jak i podczas podejmowania aktywności fizycznej.

Wzmocnione mięśnie piersiowe, naramienne oraz trójgłowy ramienia pomagają stabilizować stawy barkowe, co przekłada się na większą siłę ramion i ich większą odporność na uszkodzenia.

* Pompki przyspieszają metabolizm

Może do tego dojść na dwa sposoby: po pierwsze wykonywanie pompek zwiększa wydatek energetyczny w ciągu dnia. Po drugie poprzez ćwiczenia zwiększamy swoją masę mięśniową, a im więcej jej mamy tym więcej kalorii spala nasz organizm, nawet wtedy gdy nic nie robimy!

4. Pompki możesz robić wszędzie

To jest ogromna zaleta, że tak efektywne ćwiczenie możesz wykonać praktycznie wszędzie i bez żadnego sprzętu!

5. Różne warianty pompek zapewniają stałą motywację

Pompki to ciekawe ćwiczenia które występuje w wielu odmianach, angażując w nieco inny sposób mięśnie, dając tym samym nowe impulsy mięśniom i stymulują je do dalszego wzrostu. Stosując różne ułożenia dłoni możesz zwiększać trudność ćwiczenia i jego intensywność. Możesz użyć tylko jednej ręki, wprowadzając dodatkowe obciążenie lub starać się klasną w trakcje oderwania rąk od ziemi bądź przed sobą!

Wykonując pompki pamiętaj o dokładności, podnoś się jak najwolniej. Nie skupiaj się na szybkości

 

Komentarze