§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Wielkie wejście odważników kulowych.
Dodano: czwartek, 07 grudzień 2017r. | odsłon: 406 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
  • Udostępnij:

Wielkie wejście odważników kulowych.

Skąd czerpać wiedzę merytoryczną na temat ćwiczeń? Oprócz internetu są jeszcze inne archaiczne źródła wiedzy, mam na myśli książki.

Chcemy Wam rekomendować ciekawą pozycję, absolutny must have, jeśli chciałbyś zacząć swoją przygodę kettlami. Pomoże to Wam zrozumieć zamysł ćwiczeń z odważnikami, żeby osiągną dobrą formę i kondycję, nie trzeba mieć zaawansowanego i drogiego sprzętu do ćwiczeń.

Autor Pavel Tsatsouline, były trener rosyjskich służb specjalnych, tworzy rewolucyjną metodę HARDSTYLE. W bardzo krótkim czasie, metoda ta staje się popularna, a prymitywne odważniki, wzorowane na radzieckich kulach, są prostym i efektywnym przyrządem treningowym. W Rosji odważniki kulowe są symbolem siły i dumy, a w USA stają się nową modą na zwiększanie efektywności treningowej, przy użyciu jednego sprzętu.

Przekaz książki jest bardzo prosty i konkretny: nigdy nie ćwiczymy na maksa, by nie przemęczyć organizmu, natomiast podnosimy bliskie maksymalnych ciężary i trenujemy, jak najczęściej, tu systematyczność jest ważna. Autor promuje kettle, jako narzędzie do ćwiczeń, które można wykorzystać w dowolnym miejscu.

"Żeby dużo wyciskać, musisz dużo wyciskać" to powiedzenie rosyjskich ciężarowców, oraz inne cytaty sprawiają, że forma książki, mimo 'ciężkiego' tematu, jest lekka do czytania i pochłania Cię, aż do ostatnich stron.

Naprawdę polecam, kto jeszcze nie ćwiczy przy pomocy kettlebell, to po przeczytaniu tej książki na pewno go sobie kupi, a kto już ćwiczy to będzie mógł porównać, czy robi to odpowiednio dobrze.

Komentarze