Jaka powinna być dobrze dobrana guma do ćwiczeń fitness?

Aby guma do ćwiczeń fitness dobrze spełniała swoje zadanie, warto przy jej zakupie zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Z tego pomocnego gadżetu do ćwiczeń korzystają bowiem nie tylko profesjonalni sportowcy, ale także osoby na co dzień dbające o zachowanie dobrej kondycji fizycznej, gibkości i szczupłej sylwetki. Guma do ćwiczeń fitness pozwoli na wykonywanie różnego rodzaju treningów – zarówno ćwiczeń siłowych, jak i fitness. Dużą zaletą gumy do ćwiczeń fitness jest możliwość ćwiczenia w domu. Bez wizyty w siłowni czy klubie fitness - można trenować wszystkie partie ciała.

Kolorystyka gum do ćwiczeń fitness a ich parametry

Producenci oferują gumy do ćwiczeń fitness w różnorodnych kolorach. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że kolorystyka nie określa żadnych parametrów tego rodzaju akcesoriów. Jednym z ważniejszych parametrów jest opór, który powinien być dobierany do każdego indywidualnie. Gumy o dużym oporze mogą być zarówno czarne, jak i fioletowe czy nawet zielone. Należy zatem po prostu sprawdzić parametry liczbowe, by wybrać odpowiedni produkt.

Jaki opór powinna mieć guma do ćwiczeń fitness?

Do najważniejszych parametrów należy opór gumy do ćwiczeń fitness. Jest on tym większy, im szersza, dłuższa i grubsza będzie taśma. Opór powinien być dopasowany nie tylko do kondycji użytkownika, ale również różnych rodzajów wykonywanych ćwiczeń gimnastycznych. Dobrze jest zatem kupić kilka gum o zróżnicowanym oporze. Rozpiętość tego parametru może być bardzo duża – od 9 kg do aż 70 kg.

Z czego powinna być wykonana guma do ćwiczeń fitness?

Warto zwrócić uwagę na to, czy wybierana guma do ćwiczeń fitness jest wykonana z lateksu. Materiał ten charakteryzuje się bowiem trwałością, solidnością, rozciągliwością i odpornością na uszkodzenia nawet wtedy, gdy ćwiczymy bardzo intensywnie. Nie oszczędzajmy – tania guma do ćwiczeń fitness może poza lateksem zawierać domieszki zwykłej gumy. To z kolei z pewnością sprawi, że guma po prostu szybko się zniszczy.

Komentarze do artykułu