Kettlebell, a trening funkcjonalny

Przy regularnym zastosowaniu takich zestawów ćwiczeń rozwijamy swoją masę mięśniową, wzmacniamy mięśnie głębokie, które odpowiadają za prawidłową postawę naszego ciała dzięki, której unikniemy bólu pleców oraz poprawiamy kondycję, koordynację i wytrzymałość. Siedzący tryb życia i jego szybkie tempo często są przyczyna kiepskiego stanu zdrowia i otyłości wielu z nas. Wspomniany rodzaj treningu pozwala nam zniwelować te negatywne rezultaty trybu życia, jaki prowadzimy i ukształtować wymarzoną sylwetkę.

Jednym z najlepiej sprawdzających się przyrządów w treningu funkcjonalnym jest ketellbel, znany od czasów starożytnych. Powszechnie znany i używany w Rosji, tam nosi nazwę girya. Od 1940 r. organizowano zawody w podnoszeniu ketlli, a z czasem uznano to za sport narodowy Rosjan. Najczęściej wykonany jest ze stali lub żeliwa. Dziś rozróżniamy kilka rodzajów tych odważników m.in. ketellbell turniejowy, którego wymiary są jednakowe na całym świecie. Różnica między ketellbells a tradycyjnymi hantlami polega na innym umiejscowieniu środka ich ciężkości. To główna przyczyna tego, że hantle nie są aż tak wymagającym sprzętem, jak ketellbell i nie angażują tak wielu partii mięśni do wysiłku jednocześnie.

RÓŻNA WAGA KETTLEBELL

Sklep internetowy Girya oferuje Państwu odważniki kettlebell turniejowe w zakresie wagowym od 4 kg i więcej np. 8 kg, 12 kg, 16 kg czy 26 kg. Wzmocniona ścianka boczna czaszy podnosi oporność naszego produktu na uszkodzenia, które mogą powstać podczas treningu. Proponujemy Państwu dwa warianty grubości uchwytów: 33 mm oraz grubszy 35 mm. Cały odważnik powleczony jest dwiema warstwami farby, a uchwyt dodatkową powłoką farby antykorozyjnej. Cały proces wzmacniania i zabezpieczania naszych kettlebells ma na celu maksymalne wydłużenie ich żywotności. Oprócz kettlelbell turniejowych serdecznie polecamy również ketlle żeliwne, odlewane lub regulowane. Duży wybór kolorystyki, szeroki zakres wagowy i możliwość naniesienia wybranego przez klienta nadruku na nasze odważniki gwarantują, że każdy, kto do nas trafi znajdzie odpowiedni produkt dla siebie.

Zapraszamy klientów indywidualnych oraz nabywców hurtowych. Każde zamówienie realizujemy w ekspresowym tempie, ponieważ posiadamy własny dobrze zaopatrzony magazyn, dzięki temu wszystkie produkty dostępne są od ręki.

Komentarze do artykułu