§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Rutyna w treningu z kettlebell.
Dodano: czwartek, 05 wrzesień 2019r. | odsłon: 105 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
  • Udostępnij:

Rutyna w treningu z kettlebell.

Dla niektórych osób podnoszenie kettla może wydawać się nudne.

Może tak to wyglądać, gdy przez 10 minut wykonujemy ten sam ruch.

 Jednocześnie uważa się, że całkowicie normalne jest robienie tego samego w kółko w sportach wytrzymałościowych, takich jak bieganie, jazda na rowerze lub wiosłowanie…

 

Technika treningu z kettlebell zawiera tak wiele elementów, że jest mało prawdopodobne, aby Twój trening był nudny przynajmniej przez pierwszy rok lub dwa lata - będziesz zbyt zajęty myśleniem o 10 rzeczach, które musisz pamiętać o każdym z nich powtórzenie.

Jest jednak coś, co można powiedzieć o monotonii treningowej po kilku latach rywalizacji w sporcie. Robiąc to samo w kółko…

Oczywiście, w pewnym momencie robi się nudno. Zwłaszcza, jeśli koncentrujesz się na osiągnięciu wyniku na wysokim poziomie dzięki określonej wadze kettlebell, możesz zacząć odczuwać, że uderzasz głową o ten sam przysłowiowy sufit.

 

Każdy trening powinien skupiać się na tym, czy chodzi o technikę, zwiększenie tempa, pobicie poprzedniego rekordu, bardziej rytmiczne oddychanie czy złagodzenie chwytu.

Skoncentrowana praktyka jest najtrudniejsza i najważniejsza.

Najskuteczniejszymi podnośnikami Kettlebell Girevoy są Ci, którzy potrafią pozostać w tej chwili, skupiając się na każdej minucie, jak tylko nadejdzie, zamiast próbować jak najszybciej dotrzeć do końcowego wyniku.

Musisz mieć obsesję na punkcie techniki opanowania, aby pozostać zaangażowanym w trening. Jeśli wszystko, co robisz, to odliczanie powtórzeń, aż skończysz, już się zgubiłeś.

 

Jednym z największych czynników, które mogą prowadzić do monotonii treningowej, jest zbyt intensywny trening. Z moich obserwacji wynika, że ​​większość osób trenujących z Kettlebell robi zbyt intensywne sesje treningowe.

Najłatwiejszym sposobem na spalenie się na treningu jest trenowanie w zapomnienie. Jeśli twoje ciało jest zmęczone, twój mózg zrobi wszystko, co w jego mocy, aby cię przekonać, aby nie tracić więcej energii - co oznacza, że ​​nie będziesz miał ochoty na trening.

Znajdź minimalną skuteczną dawkę, która pomoże ci osiągnąć postęp.

Każdy jest indywidualny, z własnym obciążeniem stresowym i zdolnością do regeneracji, więc nie opieraj swojej minimalnej skutecznej dawki na czyjejś dawce (dla większości sportowców wystarcza 2-3x tygodniowo).

Komentarze