§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Jak zachować masę mięśniową w trakcie redukcji?
Dodano: środa, 03 lipiec 2019r. | odsłon: 96 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
  • Udostępnij:

Jak zachować masę mięśniową w trakcie redukcji?

Celem programu redukcji jest podkreślenie wyrzeźbionych już mięśni. By to osiągnąć należy stracić na masie tłuszczowej bez utraty mięśni. Jest to jednocześnie największa trudność tego treningu.

Całość sprowadza się do odpowiedniego dozowania, rygoru oraz precyzji. W żadnym przypadku nie należy łączyć tego programu ze ścisłą dietą mającą na celu utratę wagi (jak i mięśni). Program redukcji to odpowiednie rozłożenie makroskładników połączone z podstawowym treningiem siłowym. Bilans kaloryczny dobowy bądź tygodniowy powinien być jednak ujemny.

Ograniczając kaloryczność pożywienia powodujesz redukcje ilości substancji odżywczych dostarczanych organizmowi poniżej poziomy wyjściowego. Poziom wyjściowy, to liczba kalorii i wartościowych składników w pożywieniu, niezbędna do utrzymania obecnej struktury ciała (proporcji tkanki mięśniowej i tłuszczowej), normalnego funkcjonowania organizmu (utrzymanie określonego poziomu substancji odżywczych we krwi) i ustalonego poziomu aktywności fizycznej.

Pozytywnym następstwem tego procesu jest redukcja tkanki tłuszczowej. Jednak skutki mogą być również negatywne i wpłynąć na wielkość tkanki mięśniowej.

Duże znaczenie ma spożywanie wystarczającej ilości białka, podczas ograniczenia kaloryczności. Jest to często trudne, aby idealnie zbilansować dietę pod kątem gramatury białka i reszty składników. Najprościej jest zastosować suplementację poprzez odżywki białkowe, które są przygotowane specjalnie do odżywiania tkanki mięśniowej.

Odżywki, które poza izolatem białka serwatkowego należy stosować to BCAA, czyli aminokwasy rozgałęzione oraz kreatyna tworząca część składową tkanki mięśniowej, podawana w postaci sproszkowanej. Pozwalają one dodatkowo spalać tłuszcz i zachować poziom masy mięśniowej.

Reasumując: najważniejszymi czynnikami wpływającymi na stosunek spadku tkanki tłuszczowej do mięśniowej, są dieta i rodzaj ćwiczeń, które wykonujesz.

Komentarze