§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Dlaczego warto ćwiczyć z trenerem personalnym?
Dodano: piątek, 28 czerwiec 2019r. | odsłon: 54 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
  • Udostępnij:

Dlaczego warto ćwiczyć z trenerem personalnym?

Czy warto zainwestować w trening z indywidualnym instruktorem ? Okazuje się, że warto.

Motywacja!

Chodząc na zajęcia grupowe czy ćwicząc samemu na siłowni, możemy łatwiej odpuścić, wiadomo bez kontroli i samozaparcia szybciej tracimy motywację do osiągania zamierzonych celów.

Technika.

Często z porad trenera korzystają osoby, które dopiero zaczynają przygodę sportową, mają ściśle określony cel np. chcą schudnąć x kilogramów, albo chcą podnosić 120 kg leżąc. Trener, jest osobą, która oprócz motywacji do ćwiczeń, pomoże dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń do zamierzonych celów, zasugeruję suplementację, porozmawia o diecie oraz będzie monitorował na bieżąco postępy pracy.

Wiedza

Trener powinien mieć wiedzę za zakresu anatomii i biomechaniki, aby prawidłowo wyznaczać tor ruchu i minimalizować ryzyko kontuzji. Ważne także, aby trener był osobą otwartą i potrafił się wsłuchać w potrzeby Klienta.

Indywidualne podejście.

Zazwyczaj na początku współpracy wykonywane są pomiary ciała i parametrów, które będą kontrolowane w trakcie cyklu ćwiczeń. Ich zmiana pozwoli ocenić jaki jest postęp i prognoza w treningu. Jakoś treningu zależy w dużym stopniu od zaangażowania trenera, od posiadanej wiedzy i podejścia do Klienta.

Profesjonalista powinien przede wszystkim tłumaczyć, jaki jest cel wykonywania takiego ćwiczenia, dlaczego najpierw to ćwiczenia musimy opanować, aby przejść do następnego kroku. Plan treningowy zostaje rozpisany w oparciu o zdobytą wiedzę na temat stanu zdrowia, obecnych możliwości oraz obranego przez ćwiczącego celu. Każdy jeden organizm jest inny i w inny sposób reaguje na identyczne bodźce.

Różnorodność ćwiczeń.

Ergowiosła, Skillmill, kettle, sztangi, podciąganie, podpory, piłki lekarskie, gumy, TRX. Niby wszystko znasz, ale jak poprawnie wykonywać ćwiczenia przy pomocy tych sprzętów? Z pomocą przyjdzie trener personalny, który nie pozwoli Ci się nudzić na zajęciach!

Powodów, aby rozpocząć trening personalny może być naprawdę wiele. Jedynym minusem jest kwota za indywidualną pracę, która w skali miesiąca potrafi być dość duża. Jeśli natomiast nie potrafisz sam ćwiczyć, albo postawiłeś sobie wysoką poprzeczkę zaufaj specjaliście, dzięki któremu droga do osiągnięcia celu będzie łatwiejsza.

Komentarze