§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Sposoby na progres siłowy!
Dodano: środa, 26 czerwiec 2019r. | odsłon: 89 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
  • Udostępnij:

Sposoby na progres siłowy!

 

Kilka tygodni trenujesz i nie widzisz spodziewanych efektów? Zastanawiasz się jakie popełniasz błędy podczas treningów? Dobrze zaplanowany trening powinien skutkować w stałym progresie siłowym i sylwetkowym, a także zminimalizowanym ryzyku kontuzji i przetrenowania.

Jakie są skuteczne metody aby widzieć realne postępy swojego treningu.

Progresję da się zaplanować! Wyznacz prawidłowo ciężar roboczy ćwiczeń. Wymagana jest do tego świadomość swojego ciała i własnych możliwości. Zaczynaj od 50-70% ciężaru maksymalnego.

Zwiększaj stopniowo liczbę powtórzeń w jednej serii, przy tym samym obciążeniu.

Zwiększaj liczbę serii przy takiej samej ilości powtórzeń.

Zwiększanie ilości dni treningowych (wzrost częstotliwości)

Dodanie dnia treningowego równa się ze wzrostem ogólnej objętości treningowej. To również dodatkowy bodziec dla rozwoju umięśnienia. 

Spróbuj zastosować bardziej zaawansowane techniki treningowe. Poszukaj nowych bodźców i doznań dla swojego ciała. Zaczynaj od metod, które są najmniej wymagające dla układu nerwowego, a kończ na bardziej ambitnych, aby stopniowo pobudzać ciało.

Często brak przyrostów mięśniowych związany jest nieodpowiednią dietą i brakiem składników budulcowych. Kontrola jakościowa Twojego żywienia pomoże Ci osiągnąć oczekiwane efekty. Pamiętaj, aby dostarczać 2,3 – 3,1 g białka na kilogram masy ciała, jeśli zależy nam na budowaniu masy mięśniowej.

Pamiętaj o regeneracji. Odpowiedni czas snu i odpoczynku jest kluczowym elementem progresji.

Komentarze