§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Trening FBW
Dodano: wtorek, 26 luty 2019r. | odsłon: 123 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
  • Udostępnij:

Trening FBW

Full Body Workout, to wykonywanie ćwiczeń na wszystkie partie mięśniowe podczas jednego treningu. Stosowany jest przez osoby początkujące i średnio zaawansowane, a sprawdzi się zarówno w treningu na masę, jak i na rzeźbę.

FBW polega na wykonywaniu ćwiczeń funkcjonalnych i wielostawowych, a unikaniu ćwiczeń izolowanych. Celem jest trening całego ciała podczas jednej jednostki treningowej.

Full Body Workout często bazuje na wolnych ciężarach, czyli omijamy maszyny i sięgamy np. po kettlebells! Jest to świetne rozwiązanie, dla osób nie korzystających ze wspólnych powierzchni sportowych.

Zazwyczaj skupiamy się na każdej partii, poświęcając jej jedno ćwiczenie. Trening może być krótki, ale powinien być intensywny.

Trening FBW świetnie sprawdzi się ni tylko w treningu na masę, ale również w treningu na redukcję. Zaletą takiej formy aktywności jest stosunkowy duży wyrzut hormonów anabolicznych, które przyczyniają się nie tylko do rozbudowy tkanki mięśniowej, ale będą również pomocne w spalaniu tkanki tłuszczowej.

Najczęściej FBW wykonuje się w rozkładzie 3-4 razy tygodniowo.

Istnieje wiele gotowych planów treningowych, kierując się wyborem pamiętaj, aby dostosować go indywidualnie do swojej kondycji, potrzeb i celów jakie chcesz osiągnąć. Trening FBW jest ciężkim systemem treningowym, stąd też wskazanie do właściwego ułożenia rodzaju ćwiczeń.

Komentarze