§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Trening w czasie upałów
Dodano: wtorek, 31 lipiec 2018r. | odsłon: 353 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
  • Udostępnij:

Trening w czasie upałów

Afrykańskie temperatury nie odpuszczają, trenując podczas upałów pamiętaj o kilku ważnych zasadach, aby Twój wysiłek był bezpieczny!

  1. Pij (wodę) z głową! Nawadnianie jest bardzo ważne, jeszcze bardziej istotne w czasie wysokich temperatur. Nie wypijaj jednorazowo przed treningiem całej butelki wody. Nie ugasisz w ten sposób pragnienia, lecz obciążysz jedynie serce, które musi przetoczyć większe ilości płynów w organizmie.

Rozplanuj picie wody na 1-2 godziny przed treningiem, pijąc nie więcej niż 0,4 l płynów na godzinę. Oprócz wody warto zaopatrzyć się w napój izotoniczny, który uzupełni poziom elektrolitów.

Nie pij bardzo zimnej wody, organizm traci energię żeby ją ogrzać. Pij letnie napoje w przewadze wody niegazowej.

 

  1. Trenując na powietrzu, wybieraj godziny poranne lub wieczorne, kiedy słońce nie grzeje już bardzo intensywnie. Unikaj otwartych przestrzeni oraz rozgrzanych asfaltowych dróg i chodników. Pamiętaj o odzieży termoaktywnej, która odprowadza ciepło, a nie zatrzymuje wilgoć, jak bawełna.

 

  1. Trenując w klimatyzowanym klubie, zwróć uwagę na temperaturę pomieszczenia. Duże różnice temperatur nie są korzystne i mogą prowadzić do przeziębienia.

 

  1. Najważniejsze jednak to by zachować rozwagę i umiar, nie tylko podczas wysokich temperatur. Dostosuj trening do Twojego samopoczucia oraz warunków, bo wysiłek fizyczny ma być dla nas przyjemnością, a nie katowaniem się.

 

  1. W czasie upałów, oprócz zagrożenia udarem cieplnym, jesteśmy szczególnie narażeni na zaburzenia rytmu serca, zbyt mało napojów, powoduje szybkie obniżanie ciśnienia krwi.

  1. Możesz zauważyć spadek siły podczas treningów. To normalny objaw, Twój organizm pracuje na wyższych obrotach.

Komentarze