§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Kettlebell i crossfit
Dodano: czwartek, 28 czerwiec 2018r. | odsłon: 263 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
  • Udostępnij:

Kettlebell i crossfit

Wiele dyscyplin sportowych wymaga dużej siły maksymalnej, mocy, wytrzymałości i wydolności tlenowej. Niezależnie od tego, czy trenujesz dla sportu, pracy czy ogólnej sprawności fizycznej, potrzebujesz solidnej bazy siły i wytrzymałości. Prostym narzędziem, aby pracować nad tymi parametrami jest Kettlebell!

Podczas treningu z kettlami wykorzystujemy proste wzorce ruchowe, które zmuszają nas do ciągnięcia, pchania, wymachiwania, powodując uboczne efekty w postaci wzmocnienia wszystkich grup mięśniowych!

Kettlebell to świetne narzędzie treningowe stosowane w crossficie, aby rozwijać, utrzymywać i ulepszać potencjał sportowców.

Tym, co przede wszystkim wyróżnia CrossFit jest jego bardzo wysoka intensywność. Ćwiczenia w tej metodzie treningowej wykonywane są praktycznie jedno po drugim, bez żadnej przerwy wypoczynkowej pomiędzy nimi. Rozwiązanie to przypomina stosowany w sporcie wyczynowym od ponad pół wieku trening obwodowy wykonywany w postaci tak zwanego „strumienia”. CrossFit charakteryzuje się również tym, że występują w nim bardzo zróżnicowane pod względem ich rodzaju ćwiczenia. Stąd też w treningu CrossFit znajdziemy zarówno ćwiczenia siłowe, jak i gimnastyczne, a także typowe ćwiczenia wytrzymałościowe. Warte podkreślenia jest to, że różne rodzaje ćwiczeń występują zazwyczaj na jednym treningu.

Każdy program treningowy z kettlami obejmuje proste progresje siły, wybuchowe ćwiczenia obrotowe i trening metaboliczny.

Komentarze