§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Najczęstsze błędy popełniane podczas budowania masy mięśniowej.
Dodano: czwartek, 07 czerwiec 2018r. | odsłon: 242 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
 • Udostępnij:

Najczęstsze błędy popełniane podczas budowania masy mięśniowej.

Poniżej przykłady błędów popełnianych podczas budowania masy mięśniowej. Warto mieć świadomość o ich istnieniu i w jaki sposób można im przeciwdziałać. Nie należy powielać utrwalonych powszechnie znanych stereotypów, jeśli zależy nam na budowaniu czystej masy mięśniowej.

 1. Dobranie zbyt dużego ciężaru w stosunku do swoich możliwości :)
 2. Zbyt niska liczba powtórzeń. Trzymanie się niskiej liczby powtórzeń
  (4-8) będzie rozwijać naszą siłę, natomiast nie sprawdzi się przy budowaniu masy mięśniowej. Warto mieszać metody treningowe i przeplatać z umiarkowaną (9-12), a nawet wysoką liczbą powtórzeń (20-50) działając na mięśnie holistycznie.
 3. Lekceważenie podstawowych zasad treningu siłowego, takich jak prawidłowa rozgrzewka czy przerwy niezbędne na regenerację mięśni.
 4. Niewystarczająca ilość snu. Mało snu ponosi poziom kortyzolu, co przekłada się na zmęczenie i efektywność treningu.
 5. Pomijanie treningu jednej z grup mięśniowych, co skutkuje nieproporcjonalną partią mięśniową…(np. ćwiczysz klatkę i plecy, a nogi nie).
 6. Zbyt mała ilość posiłków, co skutkuje niewystarczającą ilością pożywienia niezbędnego do wzrostu mięśnia.
 7. Zbyt mała ilość wypijanej wody. Woda wspomaga transport tlenu i składników odżywczych do wszystkich komórek ciała, także do włókien mięśniowych.
 8. Zbyt szybkie i duże nabieranie masy. Nadmierne przyrosty wiążą się z przybieraniem tkanki tłuszczowej, ponieważ organizm jest w stanie budować tylko określoną ilość mięśni w ciągu danego czasu.
 9. Nieprawidłowa technika ćwiczeń.
  Bardzo często skupiamy się na wadze odważnika zamiast na prawidłowym wykonywaniu ćwiczenia.
 10. Zbyt rzadkie modyfikacje w planie treningowym.                                     Mięsień do wzrostu potrzebuje coraz to nowych i bardziej intensywnych bodźców do rozwoju. Aby zachować progres w przyroście masy mięśniowej, zaleca się co 8-9 tygodni modyfikować swój plan treningowy ( zmieniać ćwiczenia, dodawać nowe obciążenia oraz zwiększać liczbę powtórzeń).

Komentarze