§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Porównanie Hard Style i Girevoy Sport
Dodano: środa, 21 luty 2018r. | odsłon: 334 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
  • Udostępnij:

Porównanie Hard Style i Girevoy Sport

Hard Style:

Wypromowany przez Pavla Tsatsoulina, został oparty o karate goju-ryu. Częściej spotykany pod nazwami RKC oaz Strong First, styl pod którymi kryją się metody treningu głównie funkcjonalnego.

Jest to metoda bardzo siłowa, akcentująca spięcie mięśni i dynamiczne, siłowe ruchy. Skupia się na kształtowaniu siły, poprzez wysoką intensywność i niewielką liczbą powtórzeń. Należy skupić się na wykonywaniu każdego powtórzenia z maksymalną mocą oraz zwracać uwagę na zachowanie równowagi między prawidłowym oddechem, maksymalnym napięciem mięśni i ich rozluźnieniem.

W Hard Style używamy kettli żeliwnych (czarnych) zwiększających swoją objętość wraz ze wzrostem wagi. Uchwyty są przeważnie grube i owalne.

Metoda Hard Style zakłada, że coraz sprawniej będziesz używał odważników oraz, że w miarę postępów treningowych będziesz sięgał po coraz to większe wagi (rozwój siły maksymalnej). Metoda Hard Style jest również sposobem na poprawę wyników w innych dyscyplinach np.: podnoszeniu ciężarów, sportach walki czy siłowym crossficie. Dzięki tej metodzie rozwiniesz swoją eksplozywność, dynamikę ruchu, zbudujesz atletyczną sylwetkę i muskulaturę oraz popracujesz nad wzrostem wydolności!

 

Girevoy Sport:

Jest to dyscyplina sportowa, która ma wieloletnią tradycję w konkurencjach liftingu ciężarów. Początkowo Girevoy Sport składał się tylko z dwuboju (podrzut i rwanie), po pewnym czasie jako osobny bój dodano długi cykl (naprzemienny zarzut i podrzut). Zawodnik ma 10 minut na wykonanie jak największej ilości powtórzeń w jednej serii bez odstawiania ciężaru. Do podrzutu i długiego cyklu używa się dwóch kettli, do rwania jednego. W kategorii profesjonalnej mężczyźni startują z kettlami 32 kg, kobiety zaś z 24 kg. Kettle turniejowe są zazwyczaj stalowe, w jednym rozmiarze oraz kolorem dostosowanym do konkretnej wagi.

Metoda Girevoy Sport kładzie nacisk na ekonomię i najlepszą wydajność pracy z odważnikiem, dzięki czemu mocno rozwijamy wytrzymałość siłową. Istotne jest również wykonywanie pojedynczych ruchów z użyciem jak najmniejszej energii.

Metoda Girevoy Sport jest pomocna jeśli biegasz lub uprawiasz inne sporty wytrzymałościowe. Nauczysz się ekonomicznego zarządzania zasobami energii i techniki nastawionej na długotrwałą pracę.

Podsumowując to porównanie, szczerze trzeba przyznać, że trening z kettlami to świetne rozwiązanie zarówno dla uzupełnienia wiodącego treningu, jak i oddzielna dyscyplina. Wybór należy do Ciebie, dopasuj styl treningów do swoich oczekiwań i ciesz się z wspaniałych efektów.

Komentarze