§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Niepozorna i skuteczna... SKAKANKA
Dodano: poniedziałek, 29 styczeń 2018r. | odsłon: 423 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
  • Udostępnij:

Niepozorna i skuteczna... SKAKANKA

Skakanka!

Niekiedy banalnie proste przyrządy mogą posłużyć do dobrego treningu. Może wydawać się, że to łatwizna, ale ćwiczenia na skakance są bardzo intensywne i wymagają sporego wysiłku, a co najważniejsze mogą przynieść naprawdę bardzo dobre efekty.

Najważniejszą zaletą jest to, że jest to jedna z najtańszych, a jednocześnie bardzo skutecznych form treningu aerebowego. Niewielkie gabaryty i fakt, ze można wszędzie jej użyć, powinien każdego zachęcić do zakupu.

Prawidłowe skakanie pozwala na spalenie dużej ilości kalorii (30 minut skoków to 300 kalorii mniej!!!).

Skakanka jako skuteczna rozgrzewka: efektywnie rozgrzewa mięśnie i stawy, a także wpływa na zwiększenie elastyczności i sprawności stawów, co z kolei chroni przed kontuzjami. Ponadto uruchamia znaczniej więcej mięśni niż jogging czy orbitrek.

Skakanka jest ciekawą formą aktywności, ponieważ sami decydujemy o sile i natężeniu treningu. Od spokojnych skoków po mocniejsze interwały. Od jednego do trzech podskoków, na jednej nodze, z krzyżowaniem liny przed sobą, z wykrokiem… generalnie im bardziej urozmaicone skakanie, tym trening będzie mniej nudny i poprawi twoją wytrzymałość przy różnym tętnie.

Trening ze skakanką zmusza do wysiłku całe ciało, ponieważ podczas skoków oprócz mięśni nóg, pracują również ramiona i brzuch, a także mięśnie grzbietu, które stabilizują tułów.

Poprzez skakanie poprawiamy ogólną koordynację ciała, zwinność i gibkość, ale również w dłuższej perspektywie możemy cieszyć się lepszą wydolnością organizmu, jędrności ciała, a także spalaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jeśli chcesz: wysmuklić nogi, wyrzeźbić łydki, ujędrnić pośladki: skakanka będzie idealna.

Skakanie na skakance jest korzystne dla sportowców wszelkich dyscyplin, jest także dobrym uzupełnieniem treningu biegowego… lub po prostu treningiem CARDIO.

Komentarze