§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
5 Praktycznych wskazówek żeby stać się silniejszym
Dodano: poniedziałek, 09 styczeń 2017r. | odsłon: 753 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
  • Udostępnij:

5 Praktycznych wskazówek żeby stać się silniejszym

1. Zdejmij buty

Wydaje się proste.. zbyt proste. Ale te kilka centymetrów, oraz lepsza stabilizacja pozwoli Ci szybciej pokonać swój PR przy martwym ciągu. Bez butów możemy zadbać o lepszą formę. To wszystko pozwoli nam poprawić swoje wyniki szybciej.

Jeśli na Twojej siłowni "krzywo patrzą" na zdejmowanie butów, najlepszą alternatywą będą buty z jak najbardziej płaską podeszwą, jak np. Converse Chuck Taylor.

2. Rzucaj piłką lekarską

Eksplozywne ruchy jakie wykonujemy rzucając piłką lekarską działają na nasz centralny układ nerwowy, przygotowując go do tworzenia większej ilości tkanki mięśniowej gdy wykonujemy dalsze ćwiczenia.

Polecam połączyć rzucanie piłką lekarską z "ciężkimi" ćwiczeniami dużych grup mięśniowych, np:

  • Rzut piłką lekarską w trakcie skoku do przodu 1-3 powtórzenia; 3-5 serii,
  • 30-90 sekund odpoczynku,
  • 5-6 powtórzeń 'ciężkich' ćwiczeń, np: martwy ciąg, wyciskanie sztangi, lub przysiady ze sztangą.

3. Podnoś WIĘCEJ niż Twój maks.

Chcesz stać się silniejszym? Staraj się poprawić swój PR za każdym razem. W ten sposób można 'zmotywować' nasze ciało do szybszego wzrostu masy mięśniowej.

Oto jak to działa: Wrzuć na sztangę 125% tego, co aktualnie jest Twoim maxem na jedno powtórzenie. Przygotuj się tak jakby do zwykłego wyciskania, lecz nie wyciskaj. Trzymaj sztangę w górze przez około 10 sekund a następnie ją odłóż. W razie czego najlepiej robić to ze spotterem. Gdy już to zrobisz, zdejmij trochę ciężaru ze sztangi i przejdź do normalnego wyciskania. W ten sposób o wiele szybciej zwiększysz swoje PR, i o wiele szybciej zwiększysz przyrost masy mięśniowej.

4. Szczelny uchwyt

Skup się na bardzo szczelnym uchwycie. Wyobraź sobie, że witasz się z kimś i chcesz zmiażdżyć jego dłoń gdy podajecie sobie ręce. Ściskaj z całej siły, jak mocno tylko potrafisz. Zacznij to samo robić z ciężarami na siłowni. Czy to hantle, czy kettle, czy sztangi, zaciśnij swoją dłoń na uchwycie jak najmocniej potrafisz i dopiero wtedy zacznij liczyć powtórzenia.

5. Naucz się odpowiednio oddychać

Większość osób robi wdech do klatki piersiowej, co powoduje, że ich ramiona się podnoszą. Staraj się przestawić na robienie wdechów "do brzucha", w ten sposób ramiona pozostaną w tym samym miejscu.

Przy wydechu staraj się wciągnąć brzuch. W ten sposób Twoja krew będzie bardziej utleniona i będziesz miał więcej energii żeby ćwiczyć jeszcze mocniej i bardziej efektywnie. Takie oddychanie pomoże Ci również przy stabilizacji odpowiedniej formy przy wykonywaniu ćwiczenia.

Komentarze