§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
A simple anywhere... Czyli trening kalisteniczny.
Dodano: środa, 20 grudzień 2017r. | odsłon: 520 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
  • Udostępnij:

A simple anywhere... Czyli trening kalisteniczny.

A simple anywhere…

Przysiady, pompki, przysiady wykroczne, pompki w podporze tyłem… Trening z ciężarem własnego ciała czyli TRENING KALISTENICZNY.

Zdarza się, że dojazd do klubu fitness w obie strony zabiera nam więcej czasu, niż sam rzeczywisty trening. Na szczęście nie zawsze siłownia, czy drogie sprzęty są nam potrzebne aby wykonać ćwiczenia. Wypróbuj te cztery bardzo proste ruchy, gdziekolwiek jesteś, wykorzystując jedynie swoją masę jako opór.

PRZYSIADY – to ćwiczenia, które angażują głównie mięśnie pośladkowe oraz mięśnie ud     i łydek. Dzięki temu są jednymi z najskuteczniejszych ćwiczeń na zgrabne uda i pośladki.  Są także sprawdzonym sposobem na spalenie kalorii, dzięki czemu przyczyniają się do utraty zbędnych kilogramów. Jednak to nie jedyne efekty tego treningu.

POMPKI - Żeby prawidłowo wykonać pompki, trzeba przede wszystkim zadbać o odpowiednie ułożenie ciała. Nasza głowa, tułów i nogi muszą być ułożone w jedną, równą linię – są to podstawy robienia pompek. Nie mniej istotne w przypadku poprawnie wykonywanych pompek jest właściwe ułożenie dłoni. Po pierwsze, nasze dłonie przy pompkach nie powinny być rozstawione zbyt szeroko. Pompki powinniśmy robić z dłońmi ułożonymi na wysokości naszych barków.

PRZYSIADY WYKROCZNE – to utrudniona wersja klasycznego przysiadu. Ćwiczenie to angażuje wszystkie mięśnie nóg i jest jednym z najlepszych ćwiczeń na uniesienie pośladków.

POMPKI W PODPORZE TYŁEM – czyli wyzwanie dla mięśnia trójgłowego ramienia. Usiądź na skraju ławki i opuszczaj biodra w dół. Utrzymuj kolana zgięte pod kątem 90 stopni. Silne ramiona, napięte pośladki. Ćwiczenie typowo na napięcie izometryczne, a obciążeniem jest nasza masa ciała!

Do pozytywów treningu z masą ciała należy także prostota wykonywanych ćwiczeń. Nie wymaga on znajomości złożonych technik. Dotyczy to zwłaszcza osób początkujących w tej dziedzinie treningowej. Wystarczy zaledwie kilka podstawowych ćwiczeń wzmacniających największe grupy mięśni, aby stosunkowo szybko móc zauważyć rezultaty ćwiczeń. Trzeba jednak pamiętać, że ważna jest technika wykonywanych ćwiczeń.

Komentarze