Zestaw Kettlebell – jak prawidłowo ćwiczyć?

Zestaw Kettle Bell zawiera odważniki, które są przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn o zróżnicowanej kondycji. Osoby, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z treningami, zastanawiają się, jak prawidłowo ćwiczyć, by szybko osiągnąć oczekiwane rezultaty, a jednocześnie nie doznać przykrej kontuzji.

Jak zacząć trening z zestawem Kettlebell?

Zestaw Kettlebell idealnie nadaje się właśnie dla początkujących. Kettle charakteryzują się bowiem prostotą użytkowania, a także pozwalają na szybkie osiąganie oczekiwanych efektów w stosunkowo krótkim czasie. Ćwiczenie z zestawem Kettlebell umożliwia nie tylko poprawę kondycji fizycznej, ale także powoduje spalanie tkanki tłuszczowej i zwiększenie wydolności sercowo-naczyniowej. To zatem sposób na dobrą kondycję, gibką i szczupłą sylwetkę oraz zdrowe serce.

Właściwie prowadzony trening z odważnikami powinien przynosić nie tylko pożądane efekty, ale także zniwelować ryzyko doznania kontuzji. Najważniejszy jest prawidłowy dobór wagi odważników. Kobiety, które dopiero zaczynają trenować z odważnikami, powinny zdecydować się na te o wadze 8 kg. W miarę nabierania wprawy i uzyskiwania większej sprawności mogą rozpocząć wykonywanie ćwiczeń z odważnikami ważącymi 12 kg. Początkujący mężczyźni powinni natomiast zacząć ćwiczenia z odważnikami o wadze 16 kg.

Jak trenować z zestawem Kettlebell?

To oczywiście nie wszystko. Niezależnie od tego, jaki zestaw Kettlebell wybierzemy, ważną częścią każdego treningu powinna być rozgrzewka trwająca minimum 5 minut. Musi składać się z ćwiczeń ogólnorozwojowych, biegu w miejscu i podskoków, przysiadów oraz krążenia bioder. Rozgrzewka pozwoli na przygotowanie całego ciała do dalszego wysiłku i uniknięcie kontuzji.

Podczas wykonywania ćwiczeń z odważnikami bardzo istotna jest kontrola oddechu. Zapewnia ona skuteczność wykonywanych ćwiczeń.

Początkujący mogą zapoznać się z prezentowanymi przez wykorzystujących zestaw Kettlebell trenerów nagraniami i filmami video. Pozwoli to wykonywać właściwe ćwiczenia i uniknąć kontuzji.

Komentarze do artykułu