Powiew dawnych czasów

Początkowo ketlle znalazły zastosowanie jako przeciwwaga dla towarów sprzedawanych na targach oraz służyły jarmarcznym artystom i atletom jako rekwizyty. Jednak korzyści płynące z trenowania za pomocą ketellbells przekonały rosyjskich sportowców, że warto im poświęcić więcej uwagi. Około 1940 r. po raz pierwszy urządzono zawody w podnoszeniu ketellbells, które w języku rosyjskim noszą nazwę giria, a ich waga mierzona była w ówczesnych pudach. Także armia radziecka wysoko sobie ceniła treningi z ketellbell.

Dziś ten przyrząd znowu zyskuje na popularności i zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Dzięki dobrze przeprowadzonym ćwiczeniom (trening funkcjonalny lub crossfit) z jego użyciem poprawiamy stabilizację ciała, za którą odpowiadają mięśnie głębokie pracujące intensywnie podczas wykonywania odpowiednich ruchów. Wytrzymałość, koordynacja, wzmocnienie rąk na całej ich długości to efekty, które docenią osoby uprawiające wspinaczkę, sztuki walki wręcz czy choćby służby mundurowe i wojskowe. Istnieje kilka rodzajów ketlli np. turniejowe, żeliwne, regulowane czy odlewane. Każdy rodzaj ma swoich zwolenników.

OGROMNY WYBÓR

SklepGirya oferuje całą gamę akcesoriów treningowych od skakanek, gum oporowych, clubbell po ketellbell właśnie. Jesteśmy producentem części asortymentu, jaki Państwu szczerze polecamy. Działamy w tej branży od lat i możemy zwać się ekspertami, a naszą wiedzę poszerzamy nieustannie dzięki współpracy ze specjalistami. Każdy produkt, który znajdą Państwo na naszej stronie pochodzi ze znanego i bezpiecznego źródła. Ketellbell żeliwne to absolutny hit na rynku więc i my mamy dla naszych klientów szeroki ich wybór zarówno kolorystyczny, jak i wagowy. Wykonane z najlepszej jakości materiałów, zabezpieczone przed korozją i uszkodzeniami o różnej wadze np. 8 kg, 12 kg czy 16 kg i tak dalej. Na życzenie klienta nanosimy wybrany przez niego napis na ketlle (nazwa klubu, imię itp.) i koszulki z naszego sklepu. Jako producent posiadamy własny magazyn i jest to jeden z naszych atutów, ponieważ każde zamówienie realizujemy szybko i sprawnie, a wybrane przez klienta towary dostępne są od ręki. Zapraszamy do współpracy kluby fitness, siłownie, wszelkiego rodzaju kluby sportowe, które chcą się zaopatrzyć w sprzęt oraz klientów indywidualnych.

 

Komentarze do artykułu