Rozmiar zawsze ma znaczenie

W ostatnich latach społeczeństwo zaczęło zwracać większą uwagę na stan swojego zdrowia. W efekcie czego szukacie Państwo sposobów na poprawę kondycji fizycznej. Jest tych metod i miejsc przeznaczonych do tego bardzo wiele, powstały właśnie w odpowiedzi na coraz bardziej powszechne schorzenia takie, jak np. miażdżyca, otyłość, problemy z nadciśnieniem oraz z układem kostnym szczególnie z kręgosłupem. Te dolegliwości to problem, który dotyczy wielu z nas. Siedzący tryb życia, szybie tępo i brak właściwej diety to główne przyczyny.

Szukając rozwiązania tych problemów, trafiamy do klubów fitness, siłowni bądź sami w zaciszu domowym próbujemy ćwiczyć. Na rynku dostępnych jest mnóstwo przyrządów i akcesoriów do trenowania ciała. Nie wszystkie są duże i ciężkie, nie każdy sprzęt musi zajmować ogrom miejsca w naszym domu czy klubie sportowym. Istnieją akcesoria niewielkich rozmiarów, co wcale nie przesądza o ich użyteczności. Jako przykład możemy podać np. ketellbells, skakanki czy gumy oporowe do ćwiczeń.

Skierujmy uwagę na taśmy oporowe

Ten mały, aczkolwiek bardzo funkcjonalny przedmiot pozwoli nam na pracę ze wszystkimi partiami mięśni naszego ciała. Jest rewelacyjną alternatywą dla siłowni, na której nie każdy czuje się swobodnie. Taśmy gumowe do ćwiczeń, jak sama nazwa wskazuje, wykonane są z gumy lub innych materiałów rozciągliwych, które są bardzo wytrzymałe. Kolor tych gum ma znaczenie wbrew pozorom. Producenci w ten sposób bowiem oznaczają stopień oporu, jaki taśma oporowa nam stawia.

Idąc tym tokiem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z trenowaniem, przeznaczona jest guma oporowa koloru czerwonego, który oznacza I poziom oporu. Lepsza kondycja i większa siła naszego ciała, którą wypracowaliśmy, zmusza nas do sięgnięcia po taśmę o wyższym stopniu oporu np. III poziom (średni)-kolor fioletowy lub poziom VI (najcięższy)-kolor pomarańczowy. Istnieje sześć poziomów oporu oznaczonych każdy swoim kolorem, jest to raczej powszechne oznakowanie taśm gumowych.

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem wymienionych gum do ćwiczeń, to serdecznie zapraszamy na stronę sklepu Girya. W naszej ofercie znajdują się przyrządy takie jak: mace, gryfy, koszulki, clubbells i ketellbells. Jesteśmy dystrybutorem sprawdzonych i znanych marek, ale także producentem części naszego asortymentu. Na wszelkie pytania odpowiemy telefonicznie lub mailowo, a dane do kontaktu znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce „kontakt”. Współpracujemy z klientami detalicznymi, jak i hurtowymi.

Komentarze do artykułu