Powrót do starożytności

Clubbell to rodzaj pałki wykonanej ze stali i pokrytej poliuretanem, podobna jest w kształcie do kija bejsbolowego. Jej historia sięga czasów starożytnych. W krajach bloku wschodniego mężczyźni ćwiczyli przy jej pomocy górne partie ciała w tak zwanych Domach Siły. Trening z użyciem tego przyrządu wzmacnia okolice obręczy barkowej, górną część pleców i mięśnie głębokie, a przeprowadzany był w formie rytuału przy odgłosach bicia w bębny, które nadawały rytm tymże ćwiczeniom. Cały proces przebiegał w atmosferze skupienia i spokoju. Mimo iż przyrząd ten wygląda niepozornie, to praca z nim nie jest łatwa, ale przynosi bardzo wiele korzyści, m.in. sprawia, że nasze ciało jest symetrycznie rozbudowane, zwiększa siłę chwytu, wzmacnia stawy łokciowe i mięśnie w obrębie całej ręki oraz poprawia stabilizację ciała poprzez wzmocnienie mięśni grzbietu. Taki rodzaj treningu polecany jest osobom uprawiającym wspinaczkę, rugby, wszelkie sztuki walki czy służbom mundurowym i jest bardzo ceniony przez wojsko. Jednak prowadzony powinien być przez doświadczonego i przeszkolonego w tym kierunku instruktora, ponieważ nieumiejętne użycie clubbell może przynieść więcej szkód niż pożytku.

Najlepsza jakość, którą gwarantujemy

Girya to sklep z akcesoriami i przyrządami do ćwiczeń. Jesteśmy także producentem dużej części oferowanego przez nas asortymentu. Lata działalności na rynku krajowym pozwoliły nam zdobyć ogromne doświadczenie, a dzięki współpracy z ekspertami w dziedzinie fizjoterapii i sportu nieustannie poszerzamy swoją wiedzę. Ponieważ nasza praca jest jednocześnie naszą pasją, dokładamy wszelkich starań, by produkty, które Państwu polecamy, pochodziły ze znanych i sprawdzonych źródeł. Natomiast akcesoria naszej produkcji wykonywane są z najlepszej jakości materiałów pod okiem specjalistów. U nas cena clubbell wspomnianych na początku, jest bardzo atrakcyjna. Oto kilka innych polecanych pozycji:

gumy oporowe do ćwiczeń,

-mace,

gryfy,

ketellbells,

skakanki itp.

Wszystkie artykuły, jakie znajdują się na stronie naszego sklepu, dostępne są od ręki. Posiadamy własny magazyn i realizujemy zamówienia na skalę hurtową, jak i detaliczne. Zróżnicowany asortyment daje szanse klientom, by skompletowali u nas całe wyposażenie siłowni crosfitt albo sali fitness. Realizujemy zamówienia na koszulki lub sprzęt z wybranym przez nabywcę napisem (nazwa klubu np.). Zapraszamy więc do kontaktu, odpowiemy na każde pytanie związane z wyborem odpowiednich produktów, przesyłką i czasem realizacji zamówienia. Jesteśmy do dyspozycji przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Komentarze do artykułu