§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Zdrowie psychiczne.
Dodano: wtorek, 08 październik 2019r. | odsłon: 38 | 0 komenatzy (dodaj komentarz)
  • Udostępnij:

Zdrowie psychiczne.

Temat, o którym mówi niewiele osób w świecie fitness: zdrowie psychiczne.

Możesz ćwiczyć na siłowni, ale jeśli nie jesteś szczęśliwy, czy ćwiczenia są efektywne?
 
Każdy z nas doświadcza w swoim życiu okresów smutku, zwątpienia, strachu i bezcelowości.


Oto kilka rad, szczególnie polecane na depresyjną aurę na zewnątrz, jak radzić sobie z gorszym samopoczuciem.

Doświadczaj miłości i więzi z innymi. Nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej indywidualistyczne i chociaż przynosi to korzyści, często czujemy się bardzo samotni. Badania wykazały, że bardzo szczęśliwi ludzie to ludzie społeczni. Staraj się znacząco łączyć z ludźmi, których kochasz, zwłaszcza gdy czujesz się przygnębiony. Dołącz do społeczności, które cię podnoszą, np. siłownia, znajomi czy nawet wspólnota religijna.

 

Jedz wysokiej jakości, bogate w składniki odżywcze produkty i dbaj o swoje jelita. Chociaż nie wierzę w demonizowanie określonych pokarmów, uważam, że 90% twojej diety powinno być wypełnione świeżą, nieprzetworzoną żywnością. Nadmierne spożycie alkoholu i kofeiny powoduje spustoszenie w wątrobie, nadnerczach, nerkach… i przyczynia się do złego snu, co jest również związane z depresją. Tak wiele problemów - fizycznych i psychicznych - można rozwiązać za pomocą zdrowej diety.

Tak, jedzenie powinno być przyjemnością, ale nie kosztem zdrowia i długotrwałego szczęścia! Spróbuj wprowadzić niewielkie zmiany w swojej diecie. Rozważ zdrową dietę jako inwestycję w swoje zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

 

• Zwracaj uwagę na higienę snu. Przede wszystkim nie dostosowujemy się do naszego rytmu dobowego. Wynalezienie wielu technologii pozwoliło nam rozszerzyć światło dzienne, dzięki czemu możemy być bardziej produktywni, jednak sprawiło, że wielu z nas zupełnie nie jest zsynchronizowanych z naszym naturalnym rytmem.

• Ciesz się słońcem każdego dnia. Czy zdarzają Ci się dni, w których nawet nie wychodzisz z domu i nie doświadczasz słońca na twarzy? Otrzymywanie witaminy D jest nie tylko ważne dla zdrowia, ale może wpływać na sen i nastrój. Kiedy czujesz się zestresowany lub przygnębiony, znajdź miejsce, gdzie możesz doświadczyć natury i oddychać świeżym powietrzem.

• Trening. Wszyscy wiedzą, że pompowanie krwi i przepływ endorfin to łatwy sposób na zmianę nastroju. Jednak kiedy czujesz się przygnębiony, trening nie przyniesie spodziewanych rezultatów. Zamiast tego zrób dla siebie coś mniej wymagającego, jak spacer, pieszą wędrówkę lub pływanie. Poruszanie ciałem pomaga poruszać emocjami lub je wydobywać, ale nie znaczy, że musisz się wyczerpać.

Komentarze