§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Zaciski Na Gryf Jest 1 produkt.

Zaciski do gryfów oraz hantli o średnicy 33mm, wykonane z utwardzonego plastiku. 

Dostępne od ręki!

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Kluczowe znaczenie zacisków na gryf w kontekście bezpiecznego treningu

Bezpieczeństwo na siłowni to pierwszorzędna kwestia zajmująca wszystkich: właściciela, obsługę, trenerów i ćwiczących. By zrealizować efektywny trening, należy nie tylko dbać o poprawność wykonywanych powtórzeń, ale też zwracać szczególną uwagę na oprzyrządowanie. Kompleksy fitness dokładają wszelkich starań, żeby klient był zadowolony, dlatego konserwują już posiadany sprzęt, by jak najdłużej działał bez zarzutu i jednocześnie inwestują w nowe rozwiązania. Czasem najmniejszy szczegół ma kolosalne znaczenie w kontekście komfortowego przeprowadzania ćwiczeń. Weźmy na przykład pod lupę zaciski na gryf. Jeżeli nie będą spełniać swojej funkcji, nie podniesiemy sztangi i nie wzmocnimy obręczy barkowej, ponadto nie rozwiniemy mięśni przedramion hantlami. Wbrew pozorom to kluczowe akcesoria, w związku z czym warto przyjrzeć im się z nieco bliższej perspektywy.

Niezawodne plastikowe zaciski na gryf

Zaciski na gryfPlastik dla większości z nas to nietrwały materiał. Oczywiście osoby podnoszące setki kilogramów i dysponujące ogromną siłą łamią go niczym zapałki, jednak to wcale nie oznacza, że nie można zaadaptować go do celów kulturystycznych. Doskonałym przykładem są tu plastikowe zaciski na gryf. Odpowiednio wzmocnione tworzywo gwarantuje stabilność, a to z punktu widzenia trenującego jest niezwykle ważne.

Wyobraźmy sobie taką sytuację: Bierzemy sztangę, zakładamy ją na wsporniki i podsuwamy pod nią ławeczkę. Dziś będziemy atakować mięśnie klatki piersiowej. Zakładamy ciężar. Na rozgrzewkę fundujemy sobie 20 kg, więc nasuwamy dwa dziesięciokilogramowe talerze. Stabilizatory są w ciągłym użytku, dlatego znalezienie ich wbrew pozorom nie jest zadaniem łatwym. Na szczęście po kilku minutach poszukiwań natrafiamy na dwie sztuki. Są to stalowe sprężyny, które zgodnie ze swoim przeznaczeniem mają amortyzować ruchy odważników i je skutecznie utrzymywać w jednej pozycji. Niestety rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Zestaw kołysze się na wszystkie strony, utrudniając płynne wykonywanie ruchów. W takich warunkach nie da się pracować, a ryzyko powstania kontuzji jest wysokie. Taki szczegół, taki maleńki przedmiot spowodował, że nasz wysiłek poszedł na marne. Tymczasem gdybyśmy zastosowali plastikowe zaciski na gryf, nie byłoby żadnych problemów.

Odpowiednio zaprojektowane i wyprodukowane plastikowe zaciski na gryf są niezwykle łatwe w obsłudze. Bez przeszkód się je nakłada i zdejmuje. W przeciwieństwie do sprężynowych odpowiedników nie rozluźniają się, przez co charakteryzują się efektywnością. Są świetnym rozwiązaniem zarówno dla profesjonalnego fitness klubu, jak i domowej siłowni.

Niska cena połączona z wysoką jakością, czyli zaciski na gryf na każdą kieszeń

Mogłoby się wydawać, że tak zaawansowane technologicznie wyroby na pewno sporo kosztują. Nic bardziej mylnego – trwałe zaciski na gryf można kupić już za kilkadziesiąt złotych i oczywiście mowa tu o komplecie. Tego rodzaju inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa oraz zagwarantuje bezproblemowe wykonywanie poszczególnych ćwiczeń. W związku z tym ich zakup to przysłowiowy strzał w dziesiątkę.