§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Wytrzymały gryf olimpijski obowiązkowym wyposażeniem siłowni

Każda z osób odwiedzających siłownię nie wyobraża sobie, by zabrakło w niej akcesoriów, jakimi są gryfy. Zwłaszcza gryf olimpijski jest niezwykle pożądany przez pasjonatów treningu siłowego, gdyż dzięki niemu mogą oni zrealizować bardzo wszechstronny plan, wzmacniający niemal wszystkie partie mięśni. Z punktu widzenia właściciela zakup tego narzędzia to obowiązek. Przyjrzyjmy mu się zatem nieco bliżej by zrozumieć, skąd takie zainteresowanie tym instrumentem wśród maniaków zafascynowanych poprawą parametrów swojego ciała.

Solidny gryf do dużych obciążeń

Gryf olimpijskiGryf olimpijski musi charakteryzować się sporą wytrzymałością. Prawdziwi zapaleńcy potrafią godzinami go używać, co kilka czy kilkanaście minut zmieniając ciężar. Niestety niewielu z nich stara się odkładać go w miarę delikatnie, raczej odbywa się to na zasadzie upuszczania z małej wysokości, tak jak ma to miejsce choćby podczas zawodów w podrzucie.

Gryfy powinny nie tylko przenosić duże obciążenia, ale też posiadać odpowiednie wykończenie, gwarantujące zapobieganie poślizgom w trakcie wykonywania poszczególnych czynności. Preferowanym materiałem jest perforowana stal. Zapewnia ona świetne osiągi i wyróżnia się estetycznym i atrakcyjnym wyglądem przez długi czas. W związku z tym, jeśli w kompleksie fitness organizowane są zawody w podnoszeniu, bez przeszkód można wykorzystać posiadane na stanie gryfy, nawet jeśli są poddawane intensywnej eksploatacji.

Gryfy olimpijskie dla kobiet i mężczyzn

Większość oprzyrządowań oferowanych przez producentów nie ma jasno określonego podziału na te dla mężczyzn i na te dla kobiet. Tak jest na przykład w przypadku ławeczek, maszyn czy atlasów. Nic dziwnego, że właściciele siłowni w trakcie zakupu akcesoriów, do jakich zalicza się gryf olimpijski, nie biorą tej klasyfikacji pod uwagę. Tymczasem dla przedstawicieli płci męskiej przeznaczone są gryfy o długości 220 cm i wadze 20 kg. Na taki sprzęt z powodzeniem nakłada się talerze o łącznej masie 900 kg! To imponujący wynik. Natomiast panie mogą podnosić maksymalnie 680 kg na piętnastokilogramowej sztandze o długości 200 cm. Czapki z głów przed wszystkimi próbującymi mierzyć się z tego rodzaju zestawami.

Kompletna budowa sylwetki dzięki gryfom olimpijskim

Gryfy świetnie urozmaicają trening. Martwy ciąg, zarzut w staniu, wyciskanie nad głowę, przysiady, wiosłowanie przedmiotem w opadzie tułowia albo pompki z jego zastosowaniem to tylko niektóre z ćwiczeń, które da się zrealizować w przewidzianym wcześniej planie. Bez względu czy nakreślił go wykwalifikowany trener, czy został ułożony samodzielnie. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że można go zestawić z innymi sprzętami, na przykład ławeczką. Chyba każdy, kto kiedykolwiek zetknął się biernie lub czynnie z kulturystyką, spotkał się z wyciskaniem na ławeczce, tak doskonale rozwijającym mięśnie klatki piersiowej.

Wszechstronne wykorzystanie gryfów olimpijskich sprawia, że zawsze będą cieszyć się niesłabnącą popularnością zarówno wśród zaawansowanych profesjonalistów, jak i początkujących amatorów.