§ Witryna girya.com.pl wykorzystuje pliki cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu. Dowiedz się więcej...
Krótkie (Bulava) Jest 2 produktów.

Bulava to krótsza wersja mace.

Mace krótkie przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sprzętem oraz dla tych, którzy chcą trenować mniejsze partie mięśni. Bulava świetnie sprawdzi się przy niekonwencjonalnych ćwiczeniach.

Treningi z jej użyciem przyczyniają się do wzmocnienia ścięgien, dzięki czemu pomagają w uniknięciu kontuzji.

Specjalna faktura rękojeści, zapewnia większe bezpieczeństwo i poprawia komfort wykonywania ćwiczeń.

W ofercie posiadamy bulavy w dwóch kategoriach wagowych: 7,5kg oraz 10kg.

Średnica chropowatej rękojeści: 4 cm

Produkt w całości został wykonany z wysokiej jakości stali.

Dostępne od ręki!

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Postaw na mace krótkie, czyli niekonwencjonalny sprzęt do twojej siłowni

Prowadzenie biznesu to obecnie ciężki kawałek chleba. Zwłaszcza w fit branży. Niewielkie siłownie muszą stawiać czoła dużym i doinwestowanym konkurentom, najczęściej wchodzącym w skład potężnych firm o ogólnopolskim lub ogólnoświatowym zasięgu. W osiągnięciu stabilizacji nie pomaga również posiadany sprzęt. Niestety lubi się niszczyć, dlatego ciągłe wymiany wysłużonych egzemplarzy są wpisane w koszty. W trakcie walki o byt należy też pamiętać o inwestowaniu w nowe rozwiązania. Trzeba stawiać na innowacyjność i rozwój, by przykuwać uwagę potencjalnych klientów oraz zagwarantować atrakcyjne warunki korzystającym od dłuższego czasu z naszych usług. Jednym z niepozornych narzędzi, które z pewnością wzbudzą zainteresowanie wśród bywalców, są mace krótkie.

Bulava – to brzmi dumnie

Krótkie BulavaMace krótkie to stalowy pręt o średnicy 4 cm zwieńczony kulą. Wśród osób zafascynowanych poprawianiem parametrów swojego ciała terminologia tego oprzyrządowania to bulava. Faktycznie wyglądem przypomina średniowieczną broń, często używaną przez szlachetnie urodzonych rycerzy. Obecnie w kręgach zapaleńców uprawiających zdrowy tryb życia to doskonały przedmiot do budowy mięśni rąk. Jednak wśród wielu ćwiczących brakuje wiedzy na temat jego eksploatacji, w związku z czym w gestii właściciela czy trenera personalnego leży wytłumaczenie wszystkich jego pozytywnych właściwości oraz poinstruowanie, jak z nim pracować.

Rodzaje macy krótkich i ich zastosowanie

Tradycyjna bulava do celów kulturystycznych oferowana jest w dwóch wariantach wagowych: 7,5 kg oraz 10 kg. Lżejsza wersja skierowana jest głównie do początkujących. Podnosi siłę chwytu oraz rozbudowuje mięśnie dłoni i rąk. Ważną rolę w prawidłowym wykonywaniu nakreślonych wcześniej zadań odgrywają partie naramienne, ramienne, dwugłowe oraz odwodziciele. Również części tylne kończyny górnej mocno uczestniczą w rozroście, co jest dość szybko zauważalne. Bulava 7,5 kg coraz częściej wykorzystywana jest także w fizjoterapii z racji wszechstronnego zastosowania.

Mace krótkie o obciążeniu 10 kg dedykowane są zaawansowanym. Pomagają uzyskać oczekiwaną rzeźbę oraz znacząco przyczyniają się do poprawy krzepkości i wytrzymałości. Doceniają je sportowcy: startujący w zawodach z użyciem broni białej, wspinacze, ale też żołnierze czy akrobaci. Oczywiście ćwiczyć z nimi może każdy – nie tylko profesjonaliści dostrzegą ich zbawienny wpływ na ręce i obręcz barkową. Warto też podkreślić fakt, że wzmacniają ścięgna, co z kolei zapobiega powstawaniu bolesnych kontuzji.

Długa żywotność bulavy i znikome koszty eksploatacyjne

Z punktu widzenia właściciela siłowni bulava to świetna inwestycja. Charakteryzuje się niskim kosztem zakupu, ponadto zapewnia efektywniejszy trening niż niejedno skomplikowane urządzenie, warte kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Z racji niedużych rozmiarów nie zajmuje wiele miejsca, a solidna stalowa konstrukcja i specjalna faktura rękojeści chronią przed uszkodzeniem, przez co inwestor nie naraża się na koszty związane z wymianą czy naprawami.